Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Alvászavar ? SOS

Alvászavar ? SOS

Figyelt kérdés

Sziasztok ! Megpróbálom minél jobban lerövidíteni a problémámat.

Pár hónapja álmatlan vagyok, nem tudok normálisan el/aludni. Elalvásig tartó idö mindig 1 óra szokott lenni kb. volt hogy több is, ezt onnan tudom h mindig ránézek az órámra. Mire elaludnák 1 milliószor forgulódok mindenféle pózban. Alvásnál már sokkal nehezebb - éjjel 2-3 körül szoktam felkelni a semmiböl és áltb. 5-6kor kelek tehát mire addigra elérnék minden percben megfordulok mert sehogysem jó, nem tudok aludni tovább. Ennek az oka szerintem, legalábbis a stressz ami a suligyakorlotomon ér mindig. Tudom, hogy változtatni kéne rajta de nem biztos, hogy tudnák mivel már második helyen vagyok emiatt.

Tudna ebben az orvos segíteni ? Úgy érzem, hogy nekem ehhez tabletta segítsége lenne elég, emiatt szedtem pár hónapja 1-3 xanaxot de nem szeretném túlzásba vinni.


Ha tudtok segíteni vagy javasolni bármit ebben kapcsolatban nagyon hálás lennék ! :)^^ 19 L



2023. szept. 26. 07:18
 1/1 Csillagfestés válasza:

Kedves Kérdező!


Leszögezem, hogy sem orvos, sem szakember nem vagyok, csupán a munkám miatt ástam bele jobban magam a témába.

Érdemes lenne elsősorban orvost felkeresni, de azt gondolom, hogy a nyugtató használata nem lesz megoldás hosszú távon.

Ami viszont hasznos, a mozgás, a lefekvés előtti alapos szellőztetés a friss levegő miatt, illetve az, hogy mellőzd a képernyőt lefekvés előtt, ha lehet. Az összes kütyü, telefon, TV stb., villodzó kék fényt ad,ami ha a szem csukva van (és pl. megy a TV) , az agynak információt közvetít, és ez kihatással van a melatonin hormon termelésére,ami az alvásra hat. (Mellesleg sajnos én is telefonozok az ágyban, de be van állítva egy szűrő. Ezeket le lehet tölteni telefonra.)

A másik, hogy figyeld meg az éjjeli ébredésnél, hogy mennyire jellemző, hogy ugyanabban az időben ébredsz. Van egy úgynevezett szerv óra, éjjel 1-3 között pl. a máj regenerálódik.

Átvitt értelemben ez is lehet a stressz miatt.

Próbálj meg arra fókuszálni, ami megnyugtat. Tudom könnyű mondani...

Szorítok Neked!

2023. szept. 27. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!