Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » A párom a Sleep apnoé nevű...

A párom a Sleep apnoé nevű alvászavarban szenved. Nem tudok miatta pihenni, sem dolgozni. Már lassan rámegy a kapcsolatunk és az életem is erre. Csak szeptember.7-én mehet alvásvizsgálatra. Nem birom már ezt igy. Mi segitene rajtunk?

Figyelt kérdés

2023. jún. 5. 18:25
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Alvásvizsgálat után valószínűleg CPAP gép kellene neki.

Addig meg külön alvás.

2023. jún. 5. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
31%
Ezekszerint 4 hónapra adnak időpontot (1. vagyok), egy időben magam is rendszeresen jártam alvásvizsgálatra, de a COVID óta még nem mertem elmenni.
2023. jún. 5. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Esetleg valamilyen orrsprayt vagy valamit nem tudna ajánlani addig? Amit a múltkor ajánlott valaki sajnos az hiánycikk. de ebben a betegségben nem is ajánlott használni.
2023. jún. 5. 18:42
 4/10 A kérdező kommentje:
A párom olyan erősen horkol, hogy a ház többi helységében is hallani. Hiába megyek ki a folyosóra aludni, ott sem lehet tőle pihenni sajnos. Már elfogy lassan a fizikai erőm is, pedig muszáj lenne dolgoznom. Ezért keresek valami megoldást, ami segitene addig, amig elmegy az alvásvizsgálatra.
2023. jún. 5. 18:46
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Hát pedig akkor vagy a fizikailag külön költözés segít estére (napközben együtt vagytok akár nonstop, aludni meg elmegy valahova máshova - ehhez persze bizalom kell, és az, hogy ne legyen féltékenykedés...), vagy a magánút... utóbbit nem ismerem, de gondolom bepötyögöd az Google-ba hogy privát alvásvizsgálat. Éjjel - akkor vannak ott, nappal ezek az orvosok alszanak - felhívod őket, megbeszéltek egy időpontot, bemegy a párod, megvizsgálják, másnap meg kiértékelik.
2023. jún. 5. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segitséget! Sajnos a magánorvos nagyon drága. Többszázezer Ft lenne kompletten, erre pedig nincsen pénzünk. Egésznap dolgozik a párom, mert sofőr. Nagyon kevés időt tölthetünk együtt. Ezért szomorú, hogy még az estéink és éjszakáink is igy telnek el. Igy lassan már olyan lesz az életünk, mintha idegenek lennénk.
2023. jún. 5. 18:58
 7/10 anonim ***** válasza:
0%
Ha horkol az nem azt jelenti hogy alvasi appnoe. Az alvasi apnoe az teljesen mas. Ott az agy nem kuld parancsot alvas kozben a legzo izmoknak. Ekkor a beteg arra ebred hogy kapkodja a levegot. Agy es sziv betegeknel szoktak ezt diagnosztizalni.
2023. jún. 5. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Sajnos ő nem csak horkol, hanem rángatózik, csikorgatja a fogát és kihagy a légzése is. Volt már a gégészeten, de ott nem találtak nála semmit sem. Ott mondták, hogy valószinű , hogy ez a betegsége. Ezt örökölte az Apukájától , mert ő is volt már alvásvizsgálaton régebben.
2023. jún. 5. 19:25
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
En is ebben szenvedek. Egyszer csak leall a legzesem alvas kozben. Ilyenkor az agy kb 10 masodperc utan eszleli a veszhelyzetet, es felebreszt, ekkor jon a nagy zihalas.
2023. jún. 5. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm Mindenkinek a válaszokat és a segitséget!
2023. jún. 6. 01:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!