A cukorbetegség mitől alakul ki? Bárkinél előfordulhat?




válasza:



válasza:



válasza:#3
És hogyan lehet csökkenteni?




válasza:#5, elsősorban ne hízz el és sportolj rendszeresen. Ezzel tehetsz a legtöbbet. Adott esetben már kialakult cukorbetegség esetén is rendbe jöhet a vércukorszint a fogyástól (mert javítja az inzulinérzékenységet).
Valószínűleg szintén segít, de már egy nagyságrenddel kevesebbet, ha mértéket tartasz szabad cukrokból (hozzáadott cukor és a gyümölcslevek természetes cukortartalma is ide számolandó, kalóriabevitel 5%-a ajánlott maximum). A sport se teljesen mindegy, a kardió és az izomtömeg növelését célzó sportok a leghatékonyabbak (más a hatásmechanizmus, de mindkettő javítja az inzulin érzékenységet).
Elmehetsz pár évente szűrővizsgálat gyanánt cukorterhelésre, de már egy sima éhgyomri vérvétel is elég lehet, hogy a kezdődő baj időben kiderüljön.
Kapcsolódó kérdések:
Többször előfordult, hogy pl. reggel megmérem a vércukorszintem, s túl magasnak találom. Még ugyanabban a percben előveszek egy másik lapkát, szúrok, és újra megmérem....Az eredmény teljesen más. pl. először 7.8...utána 6.1.. de voltak nagyobb különbségek s volt, hogy...
A jobb szememen elszokot menni a látásom kB 3-4 hetenként. 5-10 perc az egésznek a lefolyása. Folyamatosan kívülről befelé el sötétedik de egy kis pontban megmarad, ami erősen homályos lesz és innan épül ki újra a látásvilágom. Inzulinrezisztenciám van 10-15kg...
Minden jog fenntartva © 2026, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!




