Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Előfordulhat az, hogy valaki...

Előfordulhat az, hogy valaki nem lesz cukorbeteg, annak ellenére, hogy sok cukrot eszik?

Figyelt kérdés

2015. dec. 5. 16:31
 1/6 szamo77db ***** válasza:
Lehet, hogy előfordul, de addig jár a kancsó a kútra... Jó lenne kevesebb cukrot, édességet fogyasztani. A vércukorszintet pedig rendszeresen ellenőriztetni.
2015. dec. 5. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

ha tudod mi az az evolúció, és hogy működik, akkor azt is, hogy az emberi szervezet még nem készült fel a sok mesterséges cukorra. túl hírtelen jött ez a durva találmány. talán kell vagy ezer év, hogy a szervezet alkalmazkodjon..


szóval ne reménykedj..edd csak nyugodtan, talán az orvostudomány gyorsabban fejlődik.még a finomított lisztből készült termékek is megviselik a szervezetet..a többi újkori csodáról nem is beszélve...


az evolúció lassan szöszmötöl az ember átalakításával, mi meg gyorsabban élünk..addig, ameddig..

2015. dec. 6. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Van aki nem hajlamos rá, akkor szinte bármit ehet, az se fog megártani neki. Mindenkinek más a leginkább veszélyt okozó kockázati tényező és más, az őseitől örökölt betegségek várhatók nála is nagyobb valószínüséggel.


Van aki bármit tesz, rákos betegség fogja érinteni nagy valószínüség szerint, viszont mást meg az érrendszeri problémák veszélyeztetnek. Ez genetika függő. Amire örököltük a hajlamot.


Pl én az idegeskedés miatt kezdtem el édességet falni 2005-ben és egy év múlva már éreztem, hogy valami nagyon nincs rendben velem. Végül 2008-ban kerültem orvoshoz és akkor megállapították a cukorbetegséget.

2015. dec. 6. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Előfordul. A genetikai adottságok mellett az is számít, hogy mennyit mozog.
2015. dec. 6. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Az nagyon sokat számít!

Pl én hajlamos vagyok az érrendszeri betegségekre és ezért kerékpározok sokat a hegyek között. Kb 60-80 km-es távokat szoktam megtenni egy út alkalmával. Járok kardiológiára szív ultrahang vizsgálatra és korábban szív billentyű meszesedést állapított meg az orvos. Közben sokat jártam a hegyek közé és pár év múlva az egyik vizsgálat alkalmával a doktornő felkiáltott, magának meg volt korábban vastagodva a szív billentyűje, de most teljesen normális vastagságú! Egyébként éveken keresztül mindig rajta volt a leleten ez a vastagodás. mostanra megszűnt. A sok kerékpározás, a megfelelő diéta betartása mind sokat számít. Ami érdekes, hogy nem éhezem közben. Inkább fehérjékben dúsabb dolgokat eszem. de a gyümölcs féléktől se félek, viszont Általában meg szoktam mérni, hogy egy alma mennyire viszi fel a vércukrom. Attól nagyon felmegy, ezért csak felet ehetek belőle, de ehetek még sajtot, húsfélé, gomba ételt közben ezzel együtt is.

Persze nem mérem minden alkalommal, főleg eleinte és lassan megtanulom miből mennyit ehetek. Egyszerre annyit ami másfél-kettő órán belül normál vércukor értékre lebomlik. A másik a mivel vigyázni kell a vér koleszterin szintje. Az okozza a szövődményeket. Arra sztatin csökkentő gyógyszert kapok és tényleg hatásos. Korábban megpróbáltam elhagyni mert annyi rosszat írtak róla a leírásban, de akkor kezdődött egy szemészeti szövődmény, ami közben megállt, ahogy elkezdtem megint szedni a koleszterinszint csökkentésére ható gyógyszert. Azóta már nincs vele gondom. Megállt és vissza fordult a romlása, pedig sokan ettől megvakulnak a cukorbetegség következtében. Viszont már egyértelműen látszik a koleszterin csökkentő gyógyszert nekem szedni kell, akkor nem lesz baj. Na meg persze sokat mozgok.

itt van pl egy kerékpár túrám a Pilisben: https://www.youtube.com/watch?v=sywPyHadUXs&feature=youtu.be..

Nincs rajta a videón az a 15 km, amikor eljutok az erdőig és az a 35 km amíg hazaérek Dömösről, csak a hegyi 20 km került a videóra. Talán ez is karban tart annyira, hogy nincs a cukornak szövődménye mostanában, és ami korábban kezdődött szövődmény, már az is jobb lett. Pl a lábfejem korábban, amikor még nem is tudtam, hogy cukor problémám van, már akkor kezdett olyan vastag bőr érzésű lenni. Aztán olyan furcsán bizsergett és a végén már alig éreztem amikor megérintettem. Azóta megint érzékeny az érintésre. Visszajött bele a régi érzékelés. Így működik a szervezetünk.

2015. dec. 7. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ezen a hozzászóláson kicsit meglepődtem:


"ha tudod mi az az evolúció, és hogy működik, akkor azt is, hogy az emberi szervezet még nem készült fel a sok mesterséges cukorra. túl hírtelen jött ez a durva találmány. talán kell vagy ezer év, hogy a szervezet alkalmazkodjon..

szóval ne reménykedj..edd csak nyugodtan,.."

..írta a hozzászólásában.


Ezt úgy folytathatnám, hogy az evolúció úgyis kiszekektálja azokat akik ettől gyorsan kihullanak diabétesz, majd szívinfarktus, agyi érelzáródás (sztrók) és más szervi keringési elégtelenség miatt. Aki viszont genetikailag bírja az élve marad és szaporodik. Így működik az evolúció.


Ha azt akarod, hogy az evolúció kiválogasson és kihajítson a "szemétdombjára", akkor csak egyél nyugodtan.


Szóval azért mégse edd nyugodtan, még ha mások meg is etetnének vele, hiszen nem róluk van szó. Könnyű más izéjével verni a csalánt mert nem az övékét csípi!

2015. dec. 7. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!