Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Clostridium difficile. Ki...

Clostridium difficile. Ki hogyan gyógyult meg?

Figyelt kérdés
Mik voltak a tületeitek? Milyen szakorvoshoz jártatok? Mit kaptatok? Esetleg jó tanács.

2023. okt. 1. 17:54
 1/6 anonim ***** válasza:

Antibiotikum szedése utani vizes hasmenés a fő tünet, mely jellegzetesen undorító illatú.


Diagnosztizálni háziorvos is tudja. Kezelésre, metronidazol, vancomycin, fidaxomycin, széklettranszplantáció a lehetőség ebben a sorrendben. Metronidazolt háziorvos is írhatja, vancomycinhez viszont általában kell az infektológusok segítsége.

2023. okt. 1. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Probiotikummal jottem helyre belole
2023. okt. 2. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Ma megyek infektológushoz, de nagyon félek. A héten derült ki. Egyenlőre próbálok információt gyűjteni. Probiotikumokat próbáltam már a hasmenés kezdete óta, de így is napi 6-7 mosdóhasználat van.
2023. okt. 3. 09:09
 4/6 anonim válasza:
Szia! Ugyan már 9 éve, de akkor Metronidazol tartalmú gyógyszert kaptam. Rendbe jöttem de egy fél év múlva spontán kiújult és újra ugyanazt a gyógyszert kaptam. Azóta is rettegek mindenféle antibiotikumtól (én amiatt lettem clostridium difficiles) mindenhez nyomatom a probiotikumot. Kaptál gyógyszert? Jobban vagy már?
2023. okt. 7. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Szia. Kliont kaptam két hétig, tegnap fejeztem be. Jelenleg normális a székletem, leszámítva a sárga színt. Ez nem tudom meddig normális még a betegség után. Hasam nagyon fáj, de már attól is boldog vagyok, hogy nincs hasmenés.
2023. okt. 18. 19:00
 6/6 anonim ***** válasza:
Rokont elküldték mindenhonnan, míg a végén nem tudták kirakni a SBO-ról, mert mikor ment volna ki az elzavarás után, akkor ott összesett. Ő ilyen állapotban került kórházba, nagyon kész volt már és semmi sem segített rajta végül, csak a széklettranszplantáció, az viszont szinte rögtön.
2023. okt. 19. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!