Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Petefészek rák?

Petefészek rák?

Figyelt kérdés
Sziasztok.Minden évben elmegyek minden kivizsgálásra,szűrésre.Idén is így tettem.Nőgyógyász közölte,hogy van még egy petefészek cisztám a már meglévő mellett és van ott még valami.De nem tudja,hogy mi.Azt mondta,hogy elváltozás de,hogy jó vagy rosszindulatú,azt a tumormarker dönti el.Jövő héten hív fel az eredménnyel.Addig megőrülök.Enni sem bírok az idegtől.Nagyon félek.Mi van ha rák?Ha rosszindulatú?43 éves vagyok.Minden évben elmentem szűrésekre.

2023. okt. 1. 20:08
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Pont ez a lényege a szuresnek, hogy ha baj van, akkor időben kideruljon és tovább elhess egészségben. Azért mert eljársz, nem jelenti azt, hogy nem is leszel beteg.


Azért ezeken a képeken látszik, ha egy elváltozás jó vagy rosszindulatú, csak nem illik ilyet mondani szovettan nélkül.

Nagyon ritka az olyan elváltozás, ami képen rosszindulatúnak imponal, de egyébként meg jóindulatú.


Egyébként meg az lesz, hogy megvarod a többi vizsgálat eredményét és utána eldől a sorsod. Aggódni csak azért nem kell, mert ha tényleg rosszindulatú lesz, akkor is bőven időben derült ki és jó eséllyel fogsz meggyogyulni.


Ja, és a tumormarkerre se szabad hagyatkozni. Szrert hugyert megemelkedik a szintje. Max akkor, ha nagyon sokszorosan túllépi a határerteket(pl 10-ig jó, de 100+ lesz az eredmény). Nem arra való, hogy szovettan nélkül kijelentést tegyenek arról, hogy x elváltozás daganatos.

2023. okt. 1. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Érdekes, hogy nem a biopsziát javasolta, a szövettan szokott dönteni, nem a tumormarker. Tumormarker egy gyulladástól is megemelkedhet.
2023. okt. 1. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Nem tudom de nagyon megijedtem.Egyből a tumormarkert kérte,azonnal vettek is vért.Tudom sajnos,hogy bárki lehet beteg annak ellenére,hogy eljár vizsgálatokra,szűrésekre.Hüvelyultrahangot,mellultrahangot csinált meg meg is vizsgált.Citológiát tavaly csinált.
2023. okt. 1. 20:52
 4/5 anonim ***** válasza:
Meglett azóta az eredményed? Drukkolok!
2023. okt. 18. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Hogy vagy azóta kérdező?
jan. 30. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!