Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Szerintetek mire számíthatok...

Szerintetek mire számíthatok ilyen értékekkel?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Pajzsmirigy alulműködés gyanújával mentem vérvételre, mert mostanában nagyon hullik a hajam, ráadásul édesanyám is hashimoto-s. Már megjött az eredményem, de csak hétfőn kell visszamennem az orvosomhoz. Azonban a TSH-m elég magas lett (5,05), és teljesen kétségbeestem. Emellett a T4 13, a T3 pedig 4,3. Ilyen értékekkel mire számíthatok, esélyes, hogy nálam is gond van a pajzsmiriggyel? (29/L)



2023. okt. 5. 20:59
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nem kell kétségbeesni. Igen, alulműködés. Gyógyszerrel, életmódváltással jól leszel. Inkább attól félj, hogy nem változtatsz semmin és azért leszel depresszív, folyton stresszes, aluszékony, koncentrációhiányos, és nem a hajhullásod lesz a legnagyobb probléma. De amúgy simán rendben lesz minden ha foglalkozol magaddal.
2023. okt. 5. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Dehat szeded a kiegeszito hormont, es ellenorzik rendszeresen, hogy ne legyen kozben gond sem. Ugyanugy elhetsz.
2023. okt. 5. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Viszont az a furcsa, hogy a T3 és T4 rendben vannak, mégcsak nem is pont a határértéken mozognak. Valahol olvastam, hogy a TSH-ra hatással lehet a túlzott stresszelés is, ami sajnos mostanában bőven kijár nekem. De valószínűleg igazad lesz, csak utolsó mentsvárként próbálok még ebbe kapaszkodni, mert szeretnék majd babát, és ennek fényében nem lenne túl jó hír a pajzsmirigyprobléma. :(
2023. okt. 6. 11:08
 4/11 anonim ***** válasza:

Nincs rendben az sem... legalábbis annál az endokrinológiai rendelésnél, ahova én járok, szigorúbban veszik ezeket az értékeket, mint ami a referenciatartomány... mondván, hogy nyilván nem mind1, hogy 20on éves vagy és gyereket akarsz, vagy 50...

Mondom, rendbe lehet hozni normál szintre. Szóval ne szomorkodj. Csak tegyél is érte.

2023. okt. 6. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Visszamentem tegnap a háziorvosomhoz, kértem beutalót endokrinológiára, de nem adott. Szerinte ezek az értékek teljesen rendben vannak, csak félévente kell ellenőrizni, nem megy-e feljebb a tsh. Azonban én nagyon nem vagyok nyugodt, szeretnék a végére járni, szóval jobb híján elindulok magánba. Esetleg megkérdezhetem, Te hova jársz? Vagy tudsz ajánlani jó magán endokrinológust Pest/Gödöllő környékén? Előre is köszönöm. :)
2023. okt. 10. 17:50
 6/11 anonim ***** válasza:

5.05 TSH val mia bajod



teljesen jó

2023. okt. 31. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Azért nem teljesen, egy olyan nőnek, aki még babát szeretne vállalni 1 és 2 között lenne ideális. :) Közben egyébként ment is feljebb, kiderült, hogy Hashimoto.
nov. 15. 17:07
 8/11 anonim ***** válasza:

Megkèrdezhetem mennyire hullik a hajad?

Nekem is sajnos.

Alulmukodik es hasimoto

dec. 6. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Bocsánat, csak most vettem észre a kérdésed. Hát... Ijesztően hullott (hullik), egy-egy hajmosás után azt hittem, hajam sem marad. Igazság szerint azért is szántam rá magam a kivizsgálásra, mert a fodrászom rámijesztett, hogy addig halogatom, hogy nem marad hajam. Amióta kiderült, szedek minden szart, kollagént, biotint, mindenféle egyéb vitamint, és most javulni látszik a helyzet. Én a hullás mértékén még nem veszem észre, szerintem még mindig sok kihullik, de legutóbb már megdicsért a fodrászom, hogy láthatóan erősödött a hajam, és csomó babahajam is van. Szóval szerintem érdemes kipróbálni a biotint, szelént, cinket.
dec. 12. 11:02
 10/11 A kérdező kommentje:
Jajj, és még egy dolog. A samponomat lecseréltem rozmaringos samponra, sok jót hallottam róla. Dm-ben, rossbannban is kapni már. Nekem ez van: [link]
dec. 12. 11:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!