Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Cerucal segít vírus esetén?

Cerucal segít vírus esetén?

Figyelt kérdés
Ha elkapom a hányás hasmenést, akkor ha szedek cerucalt elkerulhetem a hanyast?
2023. okt. 6. 18:15
 1/2 anonim ***** válasza:
Ebben nem vagyok biztos, szerintem jó lehet, de ha kipróbálod, bajod nem lesz tőle. Ez a gyógyszer inkább az agyi tevékenységek miatti hányás ellen hatásos,ha jól tudom.
2023. okt. 19. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

Nem, a hányásos vírus a 5HT3 szerotonin receptoron keresztül hánytat meg, a cerucal pedig a D2 receptorokat blokkolja elsősorban. Gasztroenteritisz(hányásos vírus) esetén a szetronok működnek igazán, de ezt magyarországon nem írhatja fel akárki valamilyen oknál fogva(külföldön elterjedt), viszont ha valaki sűrgősségire kerül a kiszáradás miatt, akkor ezeket alkalmazzák jobb helyeken.


A gyömbérnek van 5ht3 antagonista hatása, néhány tanulmány szerint csökkenti a hányások számát fertőzés esetén.

jan. 10. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!