Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Vajon ez mi lehet? Gyógyszeral...

Vajon ez mi lehet? Gyógyszerallergia, vagx milyen kiütés ez?

Figyelt kérdés

Linkelek képet mindjárt.


A lényeg, hogy medinacet szedek egy jó ideje, és szerintem attól lehet, de mérget nem mernék venni rá.


Valakinek volt ilyen?


2023. okt. 7. 07:06
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:

Na annyi, hogy nem csak itt van, hanem a másik kezemen is. És a combom oldalsó és hátsó részén. Ma láttam csak ezt meg.



[link]

2023. okt. 7. 07:09
 2/14 A kérdező kommentje:

Ez a jó link:


[link]

2023. okt. 7. 07:12
 3/14 A kérdező kommentje:
Kicsit a képen halványabb, meg másabb.
2023. okt. 7. 07:12
 4/14 anonim ***** válasza:

Nekem is ilyen volt mosogatás után 😂 én is szedem :)


Fényvédőt használsz?

2023. okt. 7. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Na fasza xd


Nem használok, nincs is. Csak hidratálót használok nagy ritkán.

2023. okt. 7. 16:30
 6/14 anonim ***** válasza:

Az baj.


Most hány mg-ot szedsz és milyen súlyban vagy?


Az A-vitamin (kb ez van benne) fényérzékenyít, ami azt jelenti, hogy seperc idő alatt le tudsz égni, ha nem használsz fényvédőt. Én eddig a kezemre nem használtam, kicsit éreztem, hogy vezetés közben mintha gond lenne... aztán lettek nekem is ilyen kis pöttyök, de hidratáltam és azóta fényvédem azt is, kb rögtön el is múltak.


Elolvastad a betegtájékoztatót? Csak mert, ha a fényvédelemről nem tudtál, akkor gondolom a többiről sem, és azért ez nem móka.


Szem és ajakszárazság jelentkezett nálad? Kontroll vérvizsgálatod volt már? Mióta szeded?

2023. okt. 7. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Igen, tudok ezekről. De én alapból nem igazán szerettem kennegetni magam semmivel. Mert idegesít. De az ajkamat kenem naponta többször is.


Kontrollt nem értem, mert azt mondta minél később csináltatok annál jobb neki. Amit nem értek azért, mert a többi orvos azt mondta havonta kéne menni.


75-80 kiló között vagyok, és vapami 20 dobozt kell szednem. Eddig 3-at szedtem be, de kivan tőle a tököm rendesen, a nőknek mondjuk rosszabb ez is sajnos. De szerencsére nem az vagyok.


De ismerek olyat aki szedte, de neki alig volt mondjuk bármi gondja.

2023. okt. 7. 17:20
 8/14 anonim ***** válasza:

Na ez olyan lesz mint egy beszélgetés magammal, tök azonosak a paramétereink :D


Ha ez az első doboz, akkor gondolom volt előtte vérvétel. Kontroll az első doboz után kell, hogy mennyire bírja a májad és a veséd.


Én is utálok bárminemű kencét, egész nyáron nem használtam naptejet stb, de most ez nem választás kérdése. A zsírral egy védő réteggel kevesebb van a bőrön, fontos, hogy védjük. Uriage-t adtak a patikában, felkenem, 5 percig még érzem, utána semmi, megszokod pár nap alatt, hogy kell.



Ha viszont 3 nap után jöttek ezek elő, rákérdeznék a dokinál, hogy biztosan nem allergia-e.

2023. okt. 7. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
3 doboz* az lemaradt. De majd kéne beszélnem vele egyik nap úgy is, szóval majd kérek időpontot és kiderül mi is ez rajtam. Hát én se kentem magam sose semmivel eddig. Vérvételre bármikor eltudok menni, mert háziorvos amikor megyek add nekem egy sürgős beutalót és ennyi.
2023. okt. 8. 00:15
 10/14 A kérdező kommentje:
Én nem, hogy 1 hónap után. De már 4 hónapja nem voltam.
2023. okt. 8. 00:16
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!