Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Milyen egy cukorbeteg emberrel...

Milyen egy cukorbeteg emberrel élni?

Figyelt kérdés
Páromról kiderült, hogy 1.-es típusú diabétesze van, napi 4x is kell inzulinoznia magát. Én nagyon félek ettől az egésztől és hogy a lelkem nem fogja bírni. Alapból utálom a tűket, az alap hogy nem fogom nézni ahogy inzulinozza magát, ha rágondolok már rosszul vagyok. Az étkezése is teljesen más lesz így. Nézegettem miket ehet és hogyan, konkrétan minden jó dologról szinte lekell mondjon. Pedig sokat közösen ettünk, ezentúl én nem tartom jónak hogy én esezk előtte olyant amit ő nagyon szeret, de nem ehet. Úgy érzem ez alapjaiban rengette meg a kapcsolatunk és azt amit érzek. Hogyan lépjejk túl ezen és próbáljam normálisan kezelni a helyzetet? Elhagyni nem fogom, szüksége van rám és nekem is rá. Nagyon aggódom érte. Kérlek segítsetek, hogyan barátkozzak meg vele? Mit tegyek? Milyen együtt élni a gondolattal, hog bármikor rosszul lehet, vagy meghalhat?

2023. okt. 7. 09:42
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Mééély levegő, és nyugi!

A tűt nem is fogod látni, alapból meg is kérheted, hogy ne előtted, vagy akkor nem mész épp a közelébe, de a legújabb inzulin adagolók inkább hajaznak egy golyóstollra, mint egy injekciós tűre.

Nem kell rögtön megvonnia magától mindent, elég ha jobban odafigyel a rendszerességre, és a mértékre.

Ne aggódj, ezzel hosszú, boldog közös életetek lehet együtt. Csak ne stresszelj! :) Szépen ki fog minden alakulni! :)

2023. okt. 7. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha valóban szereted akkor most kell igazán mellette maradni, egyébként viszonylag gyorsan meg lehet szokni. Nálunk laktóz-glutén érzékenység jött ki a páromon, kb. fél év alatt megszoktam én is, bár sokszor 2x főzők, egyet neki egyet magamnak. Az eleje lesz nehéz.
2023. okt. 7. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Remélem minnél előbb sikerül megszokni, igyekszem, de nehéz. Csak ne legyen semmi baja és akkor könnyebb lesz.
2023. okt. 7. 10:27
 4/14 Ypszilon1980 ***** válasza:
21%
Ha kezeli magát, akkor meghalni nem fog. De azt azért tudni kell, hogy lesznek olyan időszakok, amikor majd ennek ellenére rosszul lesz, idegrendszeri tünetek lesznek néha, vigyázni kell minden sérülésre, egy sebet pl. azonnal le kell kezelni.
2023. okt. 7. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
60%

Nem lesz semmi baja, ha az utasításokat betartva inzulinozza magát, nem kell elhinni, amit az előttem lévő ír, mert olyan okosságokat tud mondani, amitől egészségügyisként csak pislogok.


Beállított és rendszeresen kontrollált kezeléssel 100% életet élhet, te pedig nyugodj meg, és ne parázz rá ilyen szinten. Kezdetben nehéz lesz, valóban, de a nehezebb része rá esik, nem rád.

2023. okt. 7. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 Ypszilon1980 ***** válasza:
43%
Pisloghatsz, de nem egzakt a cukorbetegség gyógyítása sem, látszik semmit sem tudsz róla, jó hogy nem megcáfolod a személyes tapasztalatomat, mikor 4 évig voltam ilyen mellett.
2023. okt. 7. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
66%
5-ös, úgy hiszem, hogy az előtted is egészségügyis :) Amúgy cukorbetegből sincs két egyforma.
2023. okt. 7. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem minden cukorbeteget egyforma könnyű beállítani. De ha a párod nem elhízott, nem diszkalkuliás (viccen kívül ez probléma lehet), aktív életet él, akkor a kezdeti nehézségek után bele fogtok jönni. Ma már létezik inzulinpumpa, folyamatos vércukormérő és ki tudja, miket találnak ki pár éven belül. A kezelési lehetőségek fejlődnek.
2023. okt. 7. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
#8 Nincs elhízva és semmilyen hasonló betegsége nincs mint a diszkalkulia. A semmiből jött az egész helyzet és 2 nap alatt kötött ki az intenzíven 75 mmol/l cukorral élet-halál között. Szóval ezért is aggódom annyira.
2023. okt. 7. 14:57
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

veszel egy nagy levegőt és kikupáljátok magatokat ebben a témában. nagyon sokmindent el lehet készíteni úgy hgoy inzulinos is ehesse, még a pizzát, hamburgert is. kb tényleg bármit

elsősorban nem te kéne hogy félj, hanem ő. pár hónap alatt az élet teljesen normális menete lesz, hogy ő inzulinozza magát, észre sem fogjátok venni. nekem egy nagyon kedves barátnőm inzulinos akivel sokat vagyok együtt és már szóra sem érdemes mikor inzulinoznia kell, ez a természetes

szóval a kérdésedre a válasz hogy milyen: odafigyelést igényel. de semmi extra

2023. okt. 7. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!