Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Nagyon ideges vagyok, el...

Nagyon ideges vagyok, el tudná valaki mondani milyen elmenni, és beszélni egy pszichológussal? Nekem ez annyira fura. Ha rokonnal vagy baráttal sem akarom megbeszélni, miért beszélném meg egy olyan emberrel akit egyáltalán nem ismerek?

Figyelt kérdés

Nyáron kiderült rólam , hogy cukorbeteg vagyok. Túlsúlyos vagyok, mint kiderült ezért, ugyanis mindegy volt milyen fogyókúrával és heti hány izzasztó sporttal próbálkozok nem fogytam, csak jöttek a kilók. Most hogy kiderült persze örülök hogy tudom mi a helyzet, de nem vagyok boldog. Anya szerint nagyon elzárkózom az emberektől és nem tetszik neki. Leginkább sorozatokat nézek, így nem a saját, hanem más problémáira figyelek. De nem nagyon járok el nagyon sehova.

A LÉNYEG... Anya azt mondta nem tud rajtam segíteni, ezért addig győzködött, hogy "belementem" (nem igazán akartam csak miután sokszor sírok és vagyok letört nem tudtam mit mondani és vonakodva igent mondtam.) hogy elmenjünk egy pszichológushoz. Az milyen? Én nem akarok egy vad idegennel beszélgetni a problémáimról, ha még Anyával se szívesen beszélek róla... Én nagyon izgulok, csak ezen jár az agyam, holnap megyünk. Milyen az ha valaki elmegy egy pszichológushoz? Kérdezget? És ha nem akarok válaszolni? Vagy ha ciki?



2015. febr. 9. 18:41
 1/9 A kérdező kommentje:
Elfelejtettem leírni, hogy 17 vagyok, lány.
2015. febr. 9. 18:43
 2/9 anonim ***** válasza:

Szia :) Én pszichológus vagyok. Ha gondolod privátban is szívesen válaszolok a kérdéseidre. De röviden itt is:


Az az ember aki pszichológus évekig azt tanulta, hogyan kell segíteni egy másik embernek, különféle módszerek által. Lehet, hogy nem ismered, neki viszont rálátása van arra, hogy a problémádat globálisan értékelje és segítsen Neked megoldásokat találni rá. Nem fogja megmondani a tutit, de rávezet. A pszichológus igen, kérdezhet, de semmit nem muszáj nála, amire akarsz válaszolsz, amire nem, nem. Ha jófej a pszichológus, akkor előtte semmi sem lesz ciki. :)


Gondold át milyen pszichológushoz szeretnél menni, fiatal, idős, nő, férfi, stb. Aztán utána keressétek meg :)


Ha vannak aggályaid a pszichológusokkal kapcsolatosan, azt is elmondhatod neki, majd segít eloszlatni ezeket.

Én sok gyerekkel foglalkozom, általában nem riadnak vissza egy beszélgetéstől. A pszichológus kedves lesz, és neki bármit elmondhatsz, őt köti a konfidencialitás, azaz, amit neki elmondassz, másnak nem mondhatja el :)

2015. febr. 9. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
sokszor egy idegennel sokkal könnyebb megosztanunk a problémáinkat mint egy olyannal aki ismer minket. Én pl anyuval soha semmit nem tudtam megbeszélni, ellenben iskolapszichológussal kötetlenül mindenről eltudtam beszélgetni és nagyon megkönnyebbültem.
2015. febr. 9. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Jó hogy anyukád törődik a lelkeddel. Hidd el hogy jó lesz valakivel megtalálni is kiiktatni a problémáid gyökerét. A helyedben azért ragaszkodnék ahhoz hogy anyukád ne legyen bent. Bár lehet hogy a szakember sem engedné.
2015. febr. 9. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Nyugi ne stresszelj, nem kérdez semmi olyat, amit "minősítene", vedd úgy, h elbeszélgetsz egy emberrel és te vagy a központban. Sokan azért járnak pszichológushoz, mert jól esik nekik kipletykálni magukat pl. egész időn át a szomszédról pletykálnak stb. De a pszichológus segíthet abba, h jobban érezd magad a bőrödben, hogyan nyiss a "világra", kilépj a komfortzónádból, tehát a pozitív változás felé kellene segítenie. Biztonságban kellene érezned magad majd vele egy idő után és akkor feltételezhetően elkezdesz majd beszélni neki a problémáidról stb. De nem erőltet semmit, a saját tempódban haladtok és nem lépi át a határt, amit te megszabsz neki. Vedd úgy, h kapsz egy segítő kezet vagy pedig csak egy pár fület, ami meghallgat.

(egy pszichológus hallgató)

2015. febr. 9. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Menj el hozzá, jót fog tenni a beszélgetés. Egyébként konkrétan amiatt vagy ideges, hogy kiderült a cukorbetegség? Ettől ne félj, teljes életet lehet vele élni. Én is cukorbeteg nő vagyok. Nekem huszonévesen derült ki. Semmi gondot nem okoz az életben. Szépen betartom az étekzéseket. Nem is olyan nehéz, mert rengeteg olyan alapanyag és késztermék áll már a rendelkezésünkre, amivel pótolhatod a tiltott ételeket. A vércukormérés és az inzulin beadása nem fáj.

A párkapcsolatomban sem zavar, gyereket is szültem, aki teljesen egészséges. Dolgozni, tanulni, sportolni, szórakozni is ugyanúgy tudok, mint korábban.

2015. febr. 9. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Igen, egyrészt a betegségem zavar. Anya azt mondta hogy nem "egészséges" ha úgy látom a helyzetet hogy 'Miért én?'

Köszönöm a válaszokat!

2015. febr. 9. 19:22
 8/9 anonim ***** válasza:

Nemrég lettem én is cukorbeteg.

Hú, akkor nagyon kétségbe voltam esve, hogy nem ehetek már soha többé csokit sem? Azóta már jól érzem magam a bőrömben és a diéta is teljesen normálisan és természetesen működik, egyáltalán nem kell semmit megvonni magamtól. Cukrászsütit és csokoládét (diétás keserű cski 100 grammbaN 20 g szénhidrát van, tehát bátran ehetem) de persze ezek mind olyan dolgok ami nem cukorral készült, illetve fruktózból lehet ennyi keveset. Abból is annyit egyszerre amennyit le tud bontani másfél-kettő óra alatt a szervezet úgy, hogy be áll addigra a normál vércukor szint.


Ha nem áll be, akkor legközelebb valamivel kevesebbet ehetünk abból de mivel szedek gyógyszert a cukorra és eszek mellette halolaj kapszulát és CLA kapszulát, ezek omega3 zsírsavak és javítják a szervezet zsírégetését és ezáltal javítják a cukor lebontást is. Talán ez is segített nekem, de azóta a 74 kilóról lefogytam 66-ra és azt a súlyt tartom, mert nagyon szigorúan betartom azt, hogy amit eszek, az után másfél vagy kettő óra múlva normális legyen a cukor értékem.


Lassan megtanultam miből menyit ehetek és már nagyon ritkán kell csak megmérnem. Amikor mérem, akkor vagy teljesen normális 5.4 vagy kicsivel magasabb, 6.4-6.6 körül szoko9tt beállni.


Igaz eleinte nem tudtam mit ehetek és akkor 8-9 10 sőt 12 is volt. Akkor kezdődtek szövődmények, ami azóta lassan visszafordult és jelentősen javulni kezdett, amióta a cukrom normál szinten tartom és a koleszterin csökkentő sztatinból megemeltük az adagot az orvossal közösen megegyezve napi 80 mg-ra. Ezen kívül zsír helyett kókusz zsírral készül minden étel.


Nem, eszek rozs kenyeret sem, a fehérre rá sem nézek, viszont veszek csökkentett szénhidrát tartalmút. Anélkül nem menne. Ebből 100 grammban csak 10 gramm a szénhidrát.


Vannak ilyen apró de lényeges fogások, amivel megoldható a laktató diéta, mert fehérjében gazdag az a kenyér, csak szénhidrát alig van benne. De nekünk ez a lényeg.


Szomorkodni meg nem kell, mert a szomorúság hízlal.

Jön a tavasz nemsokára. El kell menni ki a gyönyörű természetbe és a lelked is ki lesz cserélve.


Először lehet menni a családdal kicsit kirándulni valahova, aztán egyedül is lehet jókat sétálni, esetleg kényelmesen bicajjal el lehet menni a környéken valamerre. Az nagyon klassz dolog. Főleg ha rendszeresen csinálod. Sőt még egészséges is a rendszeres testmozgás.

2015. febr. 10. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ!
2015. febr. 11. 21:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!