Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Orvos vérnyomáscsökkentőt írt...

Orvos vérnyomáscsökkentőt írt fel, én úgy gondolom hogy nincs rá szükség, most kinek van igaza?

Figyelt kérdés

Orvosi vizsgálatok esetén (is) rámjön a "vizsgadrukk"

És 150/85 128as pulzussal mért a rendelőben.

Rám tett egy 24 órás vérnyomásmérőt, ami alapján azt állapította meg, hogy magas a vérnyomásom

Láttam én is a grafikont, amin az látszott, hogy éjszaka (nyugalmi állapotban) a vérnyomásom 110-120/75-80 pulzusszámom pedig 67-75 között mozgott

Napközben egész nap mozgásban voltam, ügyeket intéztem (ügyfelek meglátogatása, problémáik intézése stb...) Csak annyit ültem, amikor vezettem (összességében kb 1,5-2 órát, egyhuzamban kb 5-15 percet, míg egyik helyről oda értem a másikra) Majd mikor hazaértem még este 11-ig könnyű fizikai munkát végeztem (hegesztettem, vasat pakoltam, daraboltam stb...)

A napközbeni vérnyomásom 130-150/85-95 között mozgott 90-130 közötti pulzusszámmal

Persze ezt az orvosnak is elmondtam, de ragaszkodik hozzá, hogy ez magas, és bármit is csináltam nem szabadna ennyire megemelkednie

Csak én azt nem értem, hogy mindenki a nyugalmi vérnyomással jön, ami láthatóan tökéletes

A másik dolog, hogy a háziorvosunkról az a hír járja, hogy mindenkire próbál ráerőltetni gyógyszert, mert hogy sikerdijat kap a gyártótól...

Szóval nektek mi a véleményetek?


2023. okt. 13. 08:31
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
70%
Igaza a dokinak van, neked meg véleményed van. A dokinak mindegy beszeded - e a gyógyszert, nem lesz kevesebb bevétele akkor sem, hogyha nem. De a korai érelmeszesedés következményeit te kockáztatod.
2023. okt. 13. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
76%
Ilyen esetben tulajdonképpen az egyénnek kell eldöntenie, hogy mit csinál. A rendszeres önellenőrzés mindenképpen ajánlott. Vannak az orvos számára kötelező (időnként "önvédelmi") ajánlások, azaz, ha a vizsgálat során a "normál" értéktől eltérőt mér, tapasztal, akkor gyógyszert ír fel. Én már a 80-hoz vagyok közel, de fiatal korom óta magas a pulzusszámom és vérnyomás mérésekor magas értékeket szokott mérni az orvos, sőt néha magam is. Érdekes módon, ha magamnak mérem, akkor az első mérés nem mindig jellemző, mert a másik karomon ill. pár perccel később sokkal alacsonyabb szokott lenni. Melegfront esetén mindig magasabb a szisztolés érték és a pulzusszám is. Így aztán a felírt gyógyszert csak akkor veszem be, ha a mérési eredmény egyértelműen magas szisztolés értéket ill. túlzottan magas pulzusszámot mutat.
2023. okt. 13. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
54%
A valzartán pont a kétes ARB-csoportba tartozik. Kérdezd meg, van-e ACE-gátló alternatíva.
2023. okt. 13. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
29%
Szerintem ne itt a gyk-n kérdezősködj, hanem szerezz másodvéleményt. Lehet hogy igaza van az orvosnak, de nekem furcsa, amit mond. Ha a nyugalmi szisztolés érték 120-ig teljesen normális, akkor a 130-150 fizikai munka közben ne lenne az? De ha a másik orvos megerősíti az elsőt, akkor természetesen elkezdeném szedni a gyógyszert.
2023. okt. 13. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
56%
Nyilván az orvosnak.
2023. okt. 13. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
100%

Az ABPM értékek lényegesen szigorúbbak mint a normál vérnyomásméréséi. Ha az ABPM igazolta a magasvérnyomást akkar az valóban jelen van.


Ha a gyógyszerírásért jutalék járna akkor az átlag háziorvos Ferrarival járna. Most már gyakorlatilag tollat sem hozhatnak az orvoslátogatók.


Egyébként kérdező a helyzet egyszerű. A lehetőség hiszel az orvosodnak most, B lehetőség hiszel az orvosodnak 10-15 év múlva amikor jelentkezni fognak a hypertónia szövődményei, infarktus, stroke stb...

2023. okt. 14. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!