Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Epekő műtét utáni napokban...

Epekő műtét utáni napokban mennyire van szükség ellátásra, segítségre?

Figyelt kérdés
Anyukámat fogják műteni. Hogy készüljünk, gyerekek hány napra utazzunk haza hozzá. Mennyi ideig kell ellátás neki?

2023. júl. 3. 10:17
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Semennyi. Ez egy epe műtét. Semmi extra. Rutin műtét. Azon kívül, hogy kb 10 napig kap vérhígítót, amit magának is betud adni, semmi extra ápolás nincsen. Főleg úgy, hogy laparaszkóposan fogják csinálni.
2023. júl. 3. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Semennyire. Én vérgígítót sem kaptam, fel sem merült.
2023. júl. 3. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Nem tudjuk meg hogy vágásos vagy lakaroszkópos lesz e a műtét. Elég nagy az epeköve, be is volt gyulladva egy hónapja.

Gondolom a diétára kell nagyon odafigyelni de azt úgy is elmondják? Meg kontroll.

2023. júl. 4. 05:08
 4/9 anonim ***** válasza:
Sziasztok, nektek a mutet után volt hányingeretek?
2023. júl. 4. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nekem nem.
2023. júl. 4. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
#4es válaszolónak: nekem volt és hánytam is. De ez még mindig nem múlt el, nem kívánom az ételt és székrekedésem van. Rengeteg panaszom van még mindig. 15 napja műtöttek.
2023. aug. 10. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Időközben anyukám (59) túl van a műtéten. Első 2 napban volt nagyon rosszul, hányt, fáj neki. Azóta eltelt kb 3 hét de szinte teljesen jól van. Persze érzékeny neki, nem emel, de jobb sokkal de sokkal. Pedig neki be volt az egész gyulladva. Enni is egyre több mindent ehet. Még pár hetet otthon marad, de kell is hogy teljesen felépüljön.

Pici segítségre 1 hétig volt szüksége. De azóta is boltba járnak neki, hogy ne cipelje.

2023. aug. 21. 22:06
 8/9 anonim ***** válasza:

Örülök, hogy anyukád jól van. Igen hamar fel lehet épülni, én is egy hétig voltam úgy rosszul, utána jobb lett. Most lesz majd négy hónapja hogy műtöttek, szintén gyuladt volt tele kővel. Fél év mire teljesen jól lesz és három hónap míg regenerálódik a szervezet a műtétből és minden helyreáll odabent. Még nekem is rengeteg emésztési bajom van sok mindentől rosszul vagyok.


Jó felépülést anyukádnak!

2023. aug. 22. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
*Elnézést elírtam, nem négy hónapja, négy HETE műtöttek.
2023. aug. 22. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!