Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » 20évesen COPD? Mekkora az...

20évesen COPD? Mekkora az esély erre? vagy csak elnézek valamit a leleten?

Figyelt kérdés

Hello, volt 2 spontán PTX-em ami miatt VATS műtéttet hajtottak végre a jobb tüdőmön.Műtét után beutaltak tüdőgondózóba ahol csak simán elküldtek hogy nincs semmi velem nem kell kontrollra járjak. a papíromon az van hogy "szövettan emphysemat talált"

Emphysema az tudtommal COPD. Nekem egy szóval nem mondták hogy bármi olyasmim lenne, se a műtét után, se háziorvos, se a tüdőgondozó. Kicsit bevagyok fosva hiszen életembe nem dohányoztam szóval elképzelni se tudom hogy itt Emphysema alatt mit értenek és miért nem mondtak nekem semmit.Valószínűleg megkérdezem a háziorvost hogy ez mit jelent de előtte itt is felteszem a kérdést valaki hátha tud segíteni értelmezni ezt mert nekem őszintén már fogalmam sincs hogy mivan. Küldüök egy képet az szövettanról amit a kivágott tüdődarabon végeztek, értelmezni én nem tudtam de valaki aki talán ért hozzá. [link]



2023. okt. 14. 18:57
 1/2 anonim ***** válasza:
Nagyjából 0
2023. okt. 14. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Ypszilon1980 ***** válasza:
Le van írva, nem értem most mi a kérdés, vagy hogy most mit akarsz tudni. COPD egyik oka az emphysema,illetve volt PTX-ed, annak az oka eleve lehet a tüdőhólyagok tágulata, Ez egy állapot, nem lehet rajta javítani, ez nem feltétlen káros szenvedély vagy környezeti ártalom miatt alakul ki, így fejlődött. Nekem is volt 3x PTX-em, szintém emphysema miatt, több mint 20 éve, azóta semmi bajom nincs.
2023. okt. 14. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!