Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Megnagyobbodott nyirokcsomók?

Megnagyobbodott nyirokcsomók?

Figyelt kérdés
Szóval az a helyzet, hogy már 4. éve, hogy kitapintgattam őket,(és már lehet régebb óta ott vannak ki tudja) viszonylag sok van a legnagyobb 2-3cm kb. Látta már őket házi orvos is, azt mondta reaktív nyirokcsomók, borotvalkozástól egyéb dolgoktól jöttek elő. Sosem volt semmilyen limfómára utaló tünetem,a dohányzást leszámítva maximálisan egészségesen élek, viszont a napokban elkezdett fájni a bal kulccsontom feletti. Szerintetek lehet nagyobb baj? Hozzátenném hajlamos vagyok butaságokat bebeszélni magamnak. Valamint akad itt olyan ember akinek hasonlóan évek óta vannak nyirokcsomói?

2023. okt. 15. 20:05
 1/7 anonim ***** válasza:
53%

már 4. éve, hogy kitapintgattam őket...

És szerinted rákos vagy????

2023. okt. 15. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem évek óta van a nyakamban reaktív nyirokcsomó, időnként belobban és még inkább megduzzad, ha huzat ért vagy megfertőztek, de nincs tünetem hozzá egyéb. Vagy beindul a fogam. De egyébként sosem fog visszacsökkenni, ami elég rossz, mert gyakran fuldoklom tőle, fekve elzárja a légutamat, és nyelni sem bírok mindig, szóval nem vagy egyedül. Ebből lehet nagyobb baj, ha annyira zavaró, hogy nem kapsz levegőt. Más baj reaktív nyirokcsomóból nem származhat, főleg egyéb helyen.
2023. okt. 15. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

#1 Ez a félelem időszakos, viszont alapja mindig van, most pl. az hogy elkezdett fájni és egyszerűen ilyenkor össze vagyok zavarodva, de szerinted akkor semmi esélye?

#2 Te voltál vele orvosnál?

2023. okt. 15. 22:35
 4/7 anonim ***** válasza:
67%
Ha fáj,akkor gyulladt,vagyis tuti hogy nem rákos. 2-es vagyok, voltam vele igen, többször és több orvosnál is.
2023. okt. 15. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
22%
Ez tipikus ràk tünet.
2023. okt. 16. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
66%
Igen, nekem is vannak évek óta megmaradt nyirokcsomóim. Pontosan 2 éve. Azóta nem nagyobbodnak, de nem is mennek vissza
nov. 18. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
51%
Tudom ez már nem aktuális kérdés de hátha figyeled. Nekem a lágyékomban van egy borsó méretű nyirokcsomó jobb oldalt, amit kb 6-7 éve tapintottam ki, akkor 1 évig húztam mert nem akartam vele orvoshoz menni de végig stresszeltem azt az 1 évet. Aztán beadtam a derekam, elmentem vele orvoshoz, csak megnyomkodta és már abból megmondta hogy jól mozgatható, jól körülhatárolható reaktív ny.cs. ami úgy maradt valamitől, simán lehet, hogy a borotválkozás utáni állandó szőrtüszőgyulladásoktól!
márc. 7. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!