Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Máj és betegsége, kezelése?

Máj és betegsége, kezelése?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

36 éves vagyok, és sajnos nem mai eredetű a probléma.

Az orvosok, meg nem foglalkoznak vele, mert "nem elég rosszak az értékek".

16 éves koromba kezdődött, akkor még csak enyhén voltak magasabbak a máj értékek a referencia érték határokhoz képest.

Ez évről - évre folyamatosan növekszik, mára referencia érték 2.5 ~ 3× -os értéke. (GOT 74 U/l, GPT 138 U/l, GGT 93 U/l)

Ultrahang vizsgálat volt, ott májnagyobbodást állapítottak meg, meg "zsírmájat".

Kezelés máriatövis, meg diéta.

Diétával - napi mozgással 1 év alatt fogytam 20kg -ot, amivel 90kg -ra ment le a testtömegem.

De az értékek ugyan úgy romlottak, plusz a fájdalom is gyakoribb lett, na'h meg elég amorf hasformám lett, mivel a máj mérete tovább nőt.


Alkoholt egyáltalán nem fogyasztok, zsíros - szénhidrát dús táplálkozás se jellemző.

Viszont egyre gyakoribb a szövődményes tűnetek, pl. nehezebb véralvadás, gyakoribb jobb ív fájdalom, na'h meg agyilag is kezdek már olyan lenni mint egy demens nyugdíjas. :-/



2023. okt. 16. 12:54
 1/2 anonim ***** válasza:

Üdv


Nem tudom milyen orvosoknál jártál eddig, de szerinten egy hepatologus szakorvoshoz kéne elmenned


Lehet hogy valamilyen autoimmun májbetegséged van


Amugy azt vérvételnél tudják vizsgálni, vannak markereka vérben amik az autoimmun rendelleneségeket jelzik.


Kérj a háziorvosodtól egy beutalot a hepatologiára szerintem.

2023. okt. 18. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Nekem is rosszak az értékeim, zsírmájam van, pedig vegetáriánus vagyok, egészségesen élek, túlsúlyom sincs. Nem tudom, mi az oka...
2023. okt. 20. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!