Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Van okom aggódni a ráktól?

Van okom aggódni a ráktól?

Figyelt kérdés

25 éves férfi vagyok és pénteken elkaptam a covidot. Magas lázam volt pénteken (39,1).


Lefogytam 2 kilót. 95,75 voltam és most vagyok 93,90 és valamikor 94,40. Szombat óta kicsit sokat fáj a hasam, fokozott bélgázképződéssel.

Étvágyam alig van, csak erőltetem a kaját.

Székletem is alig van, általában egy vékonyabb széklet távozik és kész. A színe teljesen normális, nem véres.


Olvasgattan, olvasgattam és ez lehet a vastagbélrák tünete is. Hirtelen súlyvesztés pipa, hasfájás pipa, étvágytalanság pipa, változott széklet pipa.


Rohanjak gasztroenterológushoz?



2023. okt. 18. 17:58
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
A pár nappal ezelőtti hipochonder is te voltál? Pszichiáterhez, édesem, nem gasztroenterológushoz! Már évekkel ezelőtt kellett volna!
2023. okt. 18. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Én minden reggel könnyebb vagyok egy kilóval mint előző este.
2023. okt. 18. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
72%
Igen, véletlenül sem a betegség az oka...rögtön a rák...Istenem...
2023. okt. 18. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Rák esetén ezek a tünetek nem pár napja állnak fenn, hanem minimum két-három hónapja. És a hirtelen súlyvesztés nem azt jelenti, hogy pár napig nem volt étvágyad, és könnyebb lettél két kilóval, hanem hogy az elmúlt fél évben fogytál vagy 10-15 kilót életmódváltás és diéta nélkül.

Szóval nyugi. Semmi bajod.

2023. okt. 19. 05:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

ez most provokatív kérdés?

huszonéves korban a vastagbélrák elenyészően ritka, és nem egy hét alatt alakul ki.


egyébként meg a kérdésedben benne van a válasz, ugyanis azt írod hogy pénteken elkaptad a covidot.


láz, étvágytalanság simán okozhat néhány kiló fogyást. (és egyébként 1-2 kg súlykülönbség nem is számít, inkább azon múlik hogy milyen napszakban méreszkedtél, ettél-ittál-e előtte, mikor voltál legutóbb wc-n stb. mint fentebb írják: ha 10kg-t fogytál volna pár hónap alatt, az lenne nyugtalanító)


emésztési probléma szintén lehet a covidtól, több ismerősömnek (meg nekem is) okozott hasmenést, hascsikarást, puffadást.

2023. okt. 19. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen mindenkinek, nagy pacsi❤️


Viszont ma…

Délután ebéd után hasfájásom van, illetve vízszerű hasmenés.

Egész héten nagy erőlködve tudtam csak végterméket produkálni. Most meg hirtelen hasmenés hasfájással. Emiatt sem kell aggódni?

2023. okt. 19. 22:02
 7/9 anonim ***** válasza:
55%
Nem lehetne, hogy nem terhelsz idegeneket a bélműködéseddel! Ez itt nem a gasztroenterológiai szakrendelés, hanem egy szórakoztató weboldal bizonyos illemszabályokkal.
2023. okt. 19. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Akkor miért kommenteltél? Megnéz továbbgörget
2023. okt. 19. 22:46
 9/9 anonim ***** válasza:
55%
Ne az olvasóidat szabályozd, kérdező, hanem magadat! Mi elolvasás előtt nem tudjuk felmérni, hogy gusztustalanságokról lesz szó!
2023. okt. 19. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!