Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ez lehet gégerák?

Gerggrastyn kérdése:

Ez lehet gégerák?

Figyelt kérdés

Szeptember elején egy hét szünettel 2x is voltam beteg. 4 napja kicsit dagadni kezdett a torkom. Elmentem a dokihoz, azt mondta szerinte csak allergia. Nem tapintható megduzzadt nyirokcsomó, és ödémát sem látni. Adott egy allergiagyógyszert, ami antihisztaminos, hogy leállítsa az allergiás reakciókat. Na mármost szedem ezt a gyógyszert, de egyre jobban érzem, hogy be van dagadva. Egyszer jobban, egyszer kevésbé, de mindig érzem, hogy van valami a gégémnél. Van, hogy màr fáj, és kisugárzik a fájdalom a fülem irányába. Étkezés után többet büfögök/csuklok, mint általában.

Félek, hogy valami daganatos elváltozás lehet, mert kb 1 évig dohányos voltam. (1 hónapja tettem le) Manduláim kiskorom óta nincsenek.

Szerintetek mi lehet?



2023. okt. 22. 15:30
 1/7 anonim ***** válasza:
minden lehet, meg az ellenkezője is
2023. okt. 22. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Covid vizsgálatot kellene végeztetni.
2023. okt. 22. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Mivel az allergiagyógyszerrel is be van dagadva célszerű minél hamarabb visszamenned a dokihoz. Ne szaladj vele ügyeletre, (ha nem önlik belőled a vér fél napot kell várnod) de kedden/ normál rendelési időben menj vissza.

Nem feltétlenül jelent ez még gégerákot, de jó lenne tudni, hogy mitől van bedagadva

2023. okt. 22. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem hozzátenni, hogy 19 éves vagyok. Interneten azt írják, hogy a gégerák 50-60 éves korban jellemző. Lehet, hogy nálam ilyen gyorsan kialakult?
2023. okt. 22. 15:44
 5/7 anonim ***** válasza:

Az, hogy valami mikor jellemző és milyen hajlamosító tényezői vannak nem jelent semmit.


Volt pl 17 éves ismerősöm is, aki tüdőrákban halt meg pedig sosem dohányzott, sportoló volt.


Tehát nem csak akkor lehet gégerákod ha öreg láncdohányos vagy.

2023. okt. 22. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ne haragudj hogy ezt írom, de megnyugtattál.

2 napja ugyanezt érzem, folyamat krákogok, és ma hajnalban arra keltem fel, hogy nem kapok levegőt.

Mostmár biztos vagyok benne, hogy semmi bajunk nincs, csak lehet, hogy szimplán megfáztunk… 🥰

2023. nov. 8. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Lehet simán.
dec. 11. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!