Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Leiden mutációs trombózishajla...

Leiden mutációs trombózishajlammal 22 órás repülőút?

Figyelt kérdés
Ilyenkor megelező egy orvos látogatás? Mit javasoltok?
2023. okt. 23. 12:50
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Az orvos is csak tanácsot adna, óránként állj fel, sétálj egy kicsit, igyál eleget, stb
2023. okt. 23. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Sok víz mozgás zöldalga tabletta , Aspirin protect napi 2 szem . Étkezés sem kötelező, kis kihagyas jót tesz ilyenkor .
2023. okt. 23. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Nagy esely van a trombozisra? Kell emiatt felnem?
2023. okt. 23. 13:10
 4/13 anonim ***** válasza:

1-es!

Nekem a férjemnek csúnyán visszeres a lába, egy hosszabb repülőút előtt a patikus vérhígító injekciót ajánlott, persze végül el se ment a dokihoz (szerencsére nem lett baj, Aspirin Protectet kezdett enni pár nappal indulás előtt hazaérkezés utánig).


Kérdező, nem ismerem pontosan ezt a betegséget, csak hallottam róla, de a fent említett lehetőségeket lehet neked is tanácsolja a doki (nem a patikus, mert ő mondhatott hülyeseget is 🙂), egy próbát megér!

A felállás, séta mindenképp hasznos egy egészseges embernek is egy ekkora út alatt, főleg hogy ott a nyomáskülönbség sem tesz jót a keringésnek. A 22 óra az egy repülés, vagy lesz átszállás is? Mert az a jobbik eset, ha a földön ki tudod egy kicsit nyújtóztatni a tagjaidat rendesen.

(Ha nem titok, milyen szép helyre utazol? 😊)

2023. okt. 23. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Belgyógyászt kérdezz meg, ismerősöm erdélyi buszos körútra kapott Clexanet, szúrnia kellett magát. Plusz az óvintézkedések (sok folyadék, lábtorna). Kompressziós harisnyát is kérdezd meg.
2023. okt. 23. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Amerikaba utazunk a ferjemmel :) es ez az aspirint akkor is lehet szedni amikor 2-3 napig fekszek pl betegseg miatt? Most voltam beteg es 3 napig alig tudtam felkelni
2023. okt. 23. 13:17
 7/13 anonim ***** válasza:

Az Aspirin Protectet szerintem bármikor lehet szedni, volt olyan 40+ pasi ismerősöm, aki minden nap szedte, elvileg segít megelőzni a keringési problémákat (pl. szívroham).

Jó utat kívánok nektek! 🙂

2023. okt. 23. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Amerikaba meg atszallassal sem jon ki a 22 ora, de 11 is megterhelo.
2023. okt. 23. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Bocsanat, azert irtam 22 orat, mert mire felutazunk Pestre stb. azzal egyutt szamoltam kb
2023. okt. 23. 13:53
 10/13 anonim ***** válasza:
Én Leidenes vagyok, nekem életem végéig kell aszpirin protektet szednem. De nyilván van átfutási ideje mire hatni kezd. Inkább vérhigító injekció kellene szerintem (Clexane). Bár ha Leidenes vagy, nem értem miért nem szedsz folyamatosan gyógyszert rá.
2023. okt. 23. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!