Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Rettegek a ráktól és más...

Rettegek a ráktól és más komoly betegségektől. Van esély arra, hogy erre hivatkozva kérjek évente vérképet és egyéb vizsgálatokat?

Figyelt kérdés
Ha igen, akkor milyeneket kérjek? Nem tudom pontosan milyen betegségek vannak és kérésre, tünet vagy ilyesmi nélkül csinálnak-e és lehet, hogy csak túl sok Dr. House-t néztem. De amit csak lehet, azt szeretnék.
2023. okt. 23. 13:28
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a háziorvosom mindig azt mondja, hogy évente egy teljes vérkép alap, akkor is ha nincs bajom. Szerintem azt kérhetsz. Magánklinikákon csinálnak teljes rákszűrést, oda bármikor elmehetsz.
2023. okt. 23. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Szervizmérnök úr ***** válasza:
20%

Te is tudod a sablonválaszt: pszichiáter kell hozzá.

Vagy saját költségeden kellene megoldani, mi nem ilyen hülyeségekre fizetjük a járulékokat és adókat, hogy te szórakozzál.

2023. okt. 23. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Magánklinikán mennyibe kerül és mennyi időnként csinálnak teljes rákszűrést?
2023. okt. 23. 13:59
 4/11 anonim ***** válasza:
20%
Neked most egy orvos kell: pszichiáter.
2023. okt. 23. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
#2 és #4 már folyamatban, egy hónappal későbbre kaptam időpontot, amikor hívtam őket, de aztán áttették még 3 héttel későbbre, mert lebetegedett a doki.
2023. okt. 23. 14:18
 6/11 anonim ***** válasza:
36%

Nem tudom az árakat, nézz utána.

Amúgy ez csak "tűzoltásnak" jó, tényleg kell pszichiáter is.

2023. okt. 23. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Felfogtam, de attól még szeretnék, biztos okkal vannak ilyen vizsgálatok, nem én vagyok az egyetlen, aki szeretné/szokta ezeket ellenőriztetni.
2023. okt. 23. 14:49
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is úgy van a háziorvosom, hogy egészséges embernek is évente egy vérvétel és laborvizsgálat meg vizeletvizsgálat alap. Minden mást magánban lehet csináltatni. Hogy mennyibe kerül, azt az adott klinikán tudod megérdeklődni, vagy honlapon is ki lehet írva árlistában, megcsináltatni meg annyiszor megcsinálják vérből, ahányszor akarod és kifizeted. Többtízezrek, az biztos, egy ilyen alkalom.
2023. okt. 23. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Nyugi én még PET-CTt is csináltattam :D
2023. okt. 23. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Ha veszélyeztetett korban vagy, abszolút nem hülyeség évente csináltatni egy teljes vérképet. Sőt, akár félévente is. Konkrétan az emberek 50 százaléka lesz rákos előbb-utóbb, nem kis eséllyel te is, ezeknek kb. a harmada bele is hal a betegségbe. Ha a vérképnek köszönhetően akár csak pár hónappal előbb kiderül a dolog, mint egyébként kiderülne, az nagyon könnyen megmentheti az életedet.


Persze ha nem ötvenes-hatvanas vagy, hanem húsz, akkor tényleg inkább pszichiátert lehet javasolni.

2023. okt. 24. 04:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!