Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Milyen vizsgalatokkal lehetne...

Milyen vizsgalatokkal lehetne kiszűrni, hogy mentalisan vagy valami komoly baj miatt szédülök?

Figyelt kérdés
Vervétel már volt. Ott oké volt minden. Mri-re nem tudom mehetek e mert fém varrat/kapocs van a testemben. Elég nagy nyomás és stressz van rajtam, eléggé kész vagyok egy probléma miatt. De annyira ijesztőek a tüneteim, hogy nem akarom félválról venni a dolgot.jó lenne ha tudnátok segíteni. Esetleg én hogy tudnám kiszűrni valahogy.
2019. okt. 20. 13:02
 1/4 anonim ***** válasza:

A stressz, főleg a hosszan fennálló tud szédülést okozni, leginkább kelés után jellemző, ami aztán a nap vége fele enyhül. Ez sajnos egy ördögi kör, hiszen az ilyen tünetek valóban lehetnek komolyabb betegségek előjelei, azonban ilyen esetben ez általában "ártalmatlan", a beteg azonban többet gondol bele, ami miatt aztán még stresszesebb lesz, és ez így megy hosszú heteken át, ami később igen komoly depresszióhoz, szorongáshoz, és különféle pszichoszomatikus betegségekhez vezet.

Amennyiben a vérvétel nem mutatott ki semmit, te viszont mégsem nyugodtál meg, javasolt lehet egy neurológiai vizsgálat, pajzsmirigy alulműködés vizsgálata, esetleg egy kontrasztanyagos koponya CT, hiszen ha mégse a stressz miatt lenne, akkor itt kell keresni a megoldást.

Én mindezek előtt azonban javaslok egy hét pihit, sok-sok B vitamint, és próbálj meg nem az éppen fennálló gondokon agyalni, hiszen valószínűleg magától el fog múlni.

Jobbulást!

2019. okt. 20. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Pajzsmirigyet nézték azzal nincs gond. Most szabin vagyok 1 hétig de nem old meg semmit mert aztán megyek vissza a pokolba. :( Ha tudom sírni egy nagyot akkor jobb lesz. Ezért gyanús nekem a pszichés ok. De mindennapos a solog ami szörnyű.
2019. okt. 20. 18:53
 3/4 anonim ***** válasza:
Ez esetben viszont érdemes lenne szakember segítségét kérni..
2019. okt. 20. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Mire gondolsz? Milyen szakember?
2019. okt. 20. 19:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!