Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Nagyon erős nyaki fájdalmakkal...

Nagyon erős nyaki fájdalmakkal milyen szakemberhez forduljak?

Figyelt kérdés
23 éves vagyok, rosszul kivitelezett edzések miatt, sajnos nagyon erős nyaki fájdalmaim lettek.

2023. okt. 23. 21:13
 1/10 anonim ***** válasza:
A házi orvost nem lehet kikerülni.
2023. okt. 23. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

A háziorvos minden tudását felhasználva ezt fogja mondani:

rosszul kivitelezett edzéseket kell hanyagolni

2023. okt. 23. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
65%
Mivel háziorvos volt már, ezért alternatívaként mondanék egy masszőrt/csontkovácsot.
2023. okt. 23. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Kizárt, hogy elmenjek a háziorvoshoz, én egy hozzáértő szakemberhez szeretnék menni, mert annyira fáj, és annyira merev a nyakam, hogy komolyan félek, attól hogy le fogok bénulni. Egyébként most természetesen nem edzek, illetve a pénz nem számít, bármennyit hajlandó vagyok kifizetni, csak hozzák helyre a nyakam, mert így nem maradhat. És konkrétan remegek az idegtől, mert tényleg félek, hogy lebénulok 23 évesen.
2023. okt. 23. 21:32
 5/10 anonim ***** válasza:

A háziorvos először is megvizsgál, csináltathat röntgent, elküldhet reumatológushoz vagy ortopéd orvoshoz, az elsődleges vizsgálat alapján.

De ha semmiképp sem akarsz ott kezdeni, akkor egy McKenzie módszerrel dolgozó fizikoterapeutát keress, bár a röntgen neki is sokat segítene a problémád beazonosításában, de ők mozgatással is megkeresik a hibás "alkatrészt".

És igen, jogos a félelmed, hogy lebénulhatsz mondjuk egy porckorongsérv miatt, habár sokkal valószínűbb, hogy inkább csak húzódás, izomgyulladás áll a háttérben, hacsak nem volt valami roppanás az edzésnél.

2023. okt. 23. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
A csontkovácsot nagy ívben kerüld ,ha nem akarsz nagyobb bajt.
2023. okt. 23. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Nem volt roppanás, csak azt érzem, hogy fáj, meg nagyon merev, hát imádkozom, hogy ne bénuljak le.
2023. okt. 23. 21:40
 8/10 anonim ***** válasza:
Háziorvos aszondja, neki is fáj. A parád miatt esetleg beutal pszichiáterhez. Kíméld a nyakadat, semmi hirtelen mozdulat, mobilozás, laptopozás, görnyedés, kenegesd sportkrémmel. Nem fogsz lebénulni.
2023. okt. 23. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Esetleg reumatológiára érdemes lenne elmennem? Mert csontkovácshoz nem merek menni, gyógymasszőrön gondolkodtam, de túl erős a fájdalmam, és szerintem nekem az kevés lenne.
2023. okt. 23. 22:24
 10/10 anonim ***** válasza:

Én Ct-t csináltatnék. Az olyan,mint a röntgen,nem fáj,nem kell semmi csőbe vagy ilyesmibe feküdni,simán csak odaállsz.

A ct-n minden látszani fog, ami ott nem látszik,az nincs.

2023. okt. 24. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!