Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Hogyan engedjem el a stresszt?

Hogyan engedjem el a stresszt?

Figyelt kérdés

Tudom hogy sok betegséget meglehetne előzni már csak azzal is ha nem idegeskedik az ember.

Nálam itt a probléma.

Alapból könnyen ráforgok dolgokra de most sajnos olyan dolgok vannak az életemben amik miatt nagyon aggódom.

Nem tudok normálisan aludni, szorongok tőle hogy mi lesz a jövőben, nagyon stresszes ez az időszak és jó darabig még az is lesz. Migrénes fejfájasaim vannak, hányással rosszulléttel annyira ideges tudok lenni.

Közben ott a félelem is hogy emiatt a nagyfokú stressz miatt bármilyen visszafordíthatatlan betegség kialakul nálam. Például a rák amihez nagyon hozzájárul az ha sokat idegeskedek.

Tudom hogy nem jó, tudom hogy nem szabadna és nincs értelme de hiába mert akkor sem sikerül csillapítanom.

Valakinek van jó módszere vagy tippje?

Éppen elég gond van most az életemben nem hiányzik még egy betegség is mert akkor már nem bírnék küzdeni.



2023. okt. 27. 08:05
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Hasonló eseteim voltak többször nekem is. Mai napig előfordul. Túlzottan izgulós vagyok. Én is igyekszem tenni ellene a következőkkel: pl. Voltam pszichológusnál és ő azt kérdezte, ismerek stresszes sportolót? :)) - nem is ismerek egy sportolót se :))) de megpróbáltam a technikát, eljártam szaladni és edzeni. Kifárasztottam magam fizikailag és nem volt energiám stresszelni..de azért nem voltam mindig ilyen fegyelmezett, hogy eljárjak edzeni..hiába, hogy bevált, otthon siránkozni könnyebb volt. Szedtem Magnéziumot, B6, B12-t, hosszútávon ez se rossz, de nem az igazi. Meditálni is próbáltam, de csak a vezetett meditáció működött. Az egyénihez türelmetlen és lusta voltam...

Aztán elgondoltam, miért nem mennek a dolgaim. Bőgtem egy nagyot, mert igazából vannak eszközeim, de én is kellek hozzá, hogy jó legyen minden.

Nekem segített a pszichológus, s emellett a fegyelem, hogy önmagamtól elvárjak bizonyos dolgokat és teljesítsem is azokaz. Nem azt, hogy "jaj te idióta, hát ne stresszelj", hanem pl, hogy ne, 20 perc szaladás, de azt rendesen.

Mindenkinek más módszer válik be. Számomra jó volt tudni, hogy nem vagyok egyedül. Sokan vagyunk így. Nekem kellett egy ember, aki ilyen teren szemelyesen foglalkozik velem, de ő is elmondta, hogy ő is csak egy eszköz. Én vagyok a kulcs. Úgy hiszem, egy ilyen kis válasszal nem föltétlen tudok segíteni, hisz nem ismerem a történeted, és mindenkinek különböző, ahogy a hozzáállása is. Ez is érdekes, pl hogy a gondolataink hozzák létre az érzelmeinket. A stresszt is. Ezt is lehet módosítani, ami persze nem könnyű, de nem lehetetlen. Bíztatni tudlak, hogy esetleg keress fel egy szakembert, vagy valakit, aki érdek/rossz szándék nélkül meghallgat. Ha úgy van írd le. Ismerd a félelmeidet. Tudd, hogy mivel van dolgod és szállj velük szembe.

Van akiknek a vallás is segít. Persze különbözőek vagyunk.

Sok lehetőséged van, de a kulcs te magad vagy! És sose add fel!

2023. okt. 27. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm ❤️

A sporttal én is próbálkoztam, inkább sikertelenül ugyanaz volt mint nálad. Meditáció jóga is megvolt de egyszerűen nem tudom kiüríteni a fejem hogy ne gondoljak semmire vagy ne gondoljak a rossz dolgokra.

Igyekszem hálás lenni azért amim van sokszor jól megy de legtöbbször azon kattogok amim nincs és hogy miért nincs. Természetesen az én hibámból aztán jön megint saját magam hibáztatása stbstb. Ez egy ördögi kör.

Túpgondolok mindent és ezt kellene valahogy csillapítanom mert érzem hogy nem tesz jót mentálisan sem és a fizikai egészségemre is kihat.

Mindig kattogok hogyan lehetne a problémáimat megoldani de bármi ami eszembe jut végül lebeszélem magam róla mert átveszek minden lehetséges végkimenetelt és egyik sem jó

2023. okt. 27. 08:55
 3/5 A kérdező kommentje:
24évesen elértem valamit amit kevesen, de most minden a feje tetejére állt. Kezdhetem elölről az egészet és tudom hogy jobb most mint később de borzalmas érzés
2023. okt. 27. 08:57
 4/5 anonim ***** válasza:

Gratulálok, bármit is érték el, hiszen ha te büszke vagy rá, már érdemes dolog lehet!

Amikor ilyen nagy nehézségeim vannak, sokszor csak azon vagyok, hogy részemről a maximumot megtegyem, amit emberileg lehet, de tovább már nem az én dolgom. Az elfogadás nekem is nehezen megy, de hidd el, mind így vagyunk csak különböző periódusainkban. Én lányként sokszor fel kell ismernem, hogy hol a határ a hiszti és a levezetős sírás közt, mert amikor semmi nem jön össze, akkor bizony "eltörik a mécses", de van még egy dolog, ami szerintem fontos: Semmi sem tart örökké. Az a rossz fázis sem, amiben most vagy. Sajnos a jó sem örök(szerintem). Nem hiba, ha nem tudsz mindig hálásnak lenni. Az határoz meg(szerintem), ahogyan viszonyulsz ezekhez az élethelyzetekhez. Minél komolyabb dolgokat teszel, annál több lehet a gubanc. Benned áll, hogy tanulsz meg ezekhez minden héten/hónapban/évben kicsit okosabban vagy erősebben viszonyulni.

Minden rendben van veled, csak azért történik épp, mert ember vagy és élsz. :)

2023. okt. 27. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Senior Séf ***** válasza:
A probléma ott kezdődik,kedves kérdező, hogy nem csak evidens stresszforrások nehezítik a mai ember életét, hanem belső, láthatatlan stresszfaktorok is. Felborult cirkadián ritmus, felborult bélflóra, vércukor-libikóka, stb. Az egyetlen igazán célravezető megoldás az étrend-és életmódváltás lenne. Ennek híján próbálkozhatsz meditációval, jógával, egyén stresszkezelési technikákkal, de ezek csak tüneti kezelések.
2023. okt. 29. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!