Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Nehézlégzés féleséget okozhat...

Nehézlégzés féleséget okozhat stressz?

Figyelt kérdés

Amikor ülök úgy érzem mintha kicsit nehezebben kapnék levegőt, kicsit olyan mintha figyelnem kéne arra, hogy vegyek levegőt, mert ha nem figyelek rá akkor nem kapok és emiatt úgy érzem kicsit nehezebben kapok. (Valami ilyesmit tudok leírni, de a tipikus nehézlégzés vagy légszomjhoz köze nincsen.)


Fekvéskor, futáskor, mozgáskor vagy ha mással foglalkozok megszűnik, de amint egy picit is rágondolok érzem újra. Mint írtam ülve jön inkább ki amikor tudok vele foglalkozni. Eleinte inkább csap a nap végén, mostmár felkelés után pár órával is érzem.


Okozhatja stressz? Hipochonder vagyok, minden kis betegséget felfújok és nagyon figyelek mindenre, viszont ilyenem eddig még nem volt.


19 éves / fiú



2023. okt. 16. 20:23
 1/5 anonim ***** válasza:

Én szoktam így járni. Ha izgulok, elfelejtek levegőt venni, és az így kialakuló légszomj ráerősít a stresszre.


De én közben asztmás is vagyok, lehet, hogy nálam ahhoz is van köze. Egy 10 perces szűrővizsgálattal ki lehet zárni az asztmát, tüdőgyógyászati beutalót kell kérned a háziorvostól. (Meg persze pár óra várakozás, ha állami ellátásban szeretnéd elintézni, és az időpontra is lehet, hogy hónapokat kell várnod.)


Izgulnod nem kell miatta. Ha súlyos bajod lenne, akkor éreznéd, hogy súlyos. Igazi asztmás rohamnál 1-2 szónál többet nem tudsz egy levegővel kimondani, gondolom ez nem szokott fennállni. Ha véletlen beigazolódik az asztma, akkor nagyon kis dózisú belélegzős gyógyszerrel gyakorlatilag mellékhatások nélkül kezelhető. Havi pár száz Ft a támogatott ára a gyógyszernek, szóval anyagilag se dőlsz romba miatta.

2023. okt. 16. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Pánikroham,szorongás okoz ilyet. Ez nem valóságos,csak a tested elhiteti veled. Hiperventilláció a neve. Mint ahogy a filmeken látod,papírzacskóba kell lélegezni, hogy a test Ca szintje helyreálljon,amit a túl erős belégzés ront el.
2023. okt. 16. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek! Kértem beutalót mellkasröntgenre és csinálnak egy EKG-t is, csak azért hogy megnyugodjak mert azt halottam ha orvos mondja nincs baj az segít.
2023. okt. 16. 21:18
 4/5 anonim ***** válasza:
Pánik. felesleges a mellkasröngen, az max 2 cm felett mutat ki bármit. Meg logika futáskor kéne jobban érezni, ha a tüdővel, akár a szíveddel van baj. EKG. Amúgy ez enyhe pánik. Erős pánikroham, mikor kiver a hideg veríték szíved kalapál, szédülsz, nem kapsz levegőt, hányinger, és halálfélelem, átéltem azért tudom. de olyan is volt amit leírtál, lehet ezek után még nyelési nehézség, eszel aztán egyszerüen nem tudod lenyelni, fuldokolni akarsz. Szóval a pánikod is enyhe. Ezek a vízsgálatok nem sokat érnek. Ha megnyugtatni akarod magad, terheléses EKG szívultrahang, és mri ha ezek negatívak, az megnyugtathat. De tuti, egy szorongás, kezdődő pánik. Egy egyszerü modja is van, ha meg akarod tudni, 0.5 mg xanax ha jelentkezik a tünet, ha 20 percen belül múlik pánik 100%
2023. okt. 16. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
39%

Fordítva. A stressz okozza a nehézlégzést.

Igyál elég vizet, az jó stresszoldó.

2023. okt. 17. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!