Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Szklerózis multiplex betegek...

Smicineu kérdése:

Szklerózis multiplex betegek fóruma gyógyszer, terápia tapasztalatokról létezik Magyarországon? Itt ill.más fórumokon elszórtan találtam infókat, de ömlesztett és nem mindig segítőkész stílusban.

Figyelt kérdés

Német nyelvű oldalakon (ami a nyelvtudás miatt esetleg nem mindenki számára elérhető lehetőség) gyógyszerek szerint nagyon komplett beszámolókat lehet olvasni. Egy terápia kezdésekor, váltáskor nagyon nagy segítség tud lenni a sorstársak beszámolója.

Pl. amsel



#gyógyszer #Szklerózis multiplex #terápia tapasztalat
2023. okt. 29. 15:46
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Az SM (Sclerosis Multiplex) Együtt könnyebb csoport a Facebook-on szerintem jó ilyen célra. Betegtársakkal lehet beszélni. Nálunk Bp. egyik kerületében a kórházban van klub is.
2023. okt. 29. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim válasza:
Nem forum, de osszeszedett informaciohalmaz: [link]
2023. okt. 30. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 Senior Séf ***** válasza:
Keresd meg Kokavecz Katát. Az ó mentora Terry Wahls belgyógyász főorvos, aki a saját diétájával felkelt a tolószékből.
2023. okt. 30. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
3 az remek, de többség szerencsére nem jut el arra a szintre, hogy tolószékbe kerüljön.
2023. okt. 31. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Köszi Mindenkinek a válaszokat!


A kérdést viszont talán nem sikerült pontosan megfogalmaznom:

Létezik olyan magyar nyelvű honlap, ahol szklerózis multiplexes betegek a gyógyszereket véleményezik, a mellékhatásokról beszámolnak?

2023. nov. 5. 13:42
 6/14 anonim ***** válasza:
Évekkel ezelőtt én olvasgattam egy ilyen magyar nyelvű oldalon, de most már nem találom. Copaxone és Tecfidera gyógyszerekről van tapasztalatom ha érdekel.
2023. nov. 5. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

6 - köszönöm.

Plegridy-ről váltok. Nem használt, csak mellékhatása volt.

Tysabri ill. Gilenya vagy Mavenclad jött szóba.

Ebből az utolsó kettőt kilőttem, félelmetes mellékhatásaik vannak. Nekem meg a betegség jellege miatt (újabb léziók, de semmi shub igazából) az infúziós Tysabri tűnik jónak.


Kár, hogy fórumokon kell kérdezgetnünk, nincs egy platform a betegeknek. Az orvosok is csőlátásúak, vagy nincs elég tapasztalatuk egyes gyógyszerekkel, hogy más indíttatásra ne is utaljak.

A gyógyszergyárak teszteredményei is vagy értelmezhetetlenek vagy érthetően részrehajlóak.


Németül találtam egy SM típus szerinti komplett értékelés, hatás (shub, léziók ill. betegség lefolyás) szerint meg komplett mellékhatásokkal. Nekem sokat segített a döntésben.

Szívesen közzétenném (lefordítva), elküldöm bárkinek.

2023. nov. 5. 17:15
 8/14 anonim ***** válasza:
Ha jól sejtem az a Mavenclad eléggé új cucc. Arról szerintem ott nem is volt.
2023. nov. 5. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Igen, EU-ban a gyártó, Merck erős nyomására engedélyezték. Ami elég riasztó.

Nálunk 2017-ben törzskönyvezték.

Magas aktivitású RRSM-ben ajánlott. Cladribin a hatóanyaga.A limfocitákat pusztítja el. Kényelmes, tabletta. Két periódusban kell szedni, nem is mindennap.


Amúgy meg nem "hagyhatod abba", ott van benned.

Aztán imádkozhatsz, hogy ne alakuljon ki rákos megbetegedés....


Engem nem győzött meg.

2023. nov. 6. 17:43
 10/14 anonim ***** válasza:
Ohh. Nem szeretném ha váltanom kéne Tecfideráról. 2009 óta van meg nekem, EDSS 2 vagyok, 4 éve nincs új gócom se más problémám.
2023. nov. 6. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!