Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Szklerózis multiplex betegek...

Smicineu kérdése:

Szklerózis multiplex betegek fóruma gyógyszer, terápia tapasztalatokról létezik Magyarországon? Itt ill.más fórumokon elszórtan találtam infókat, de ömlesztett és nem mindig segítőkész stílusban.

Figyelt kérdés

Német nyelvű oldalakon (ami a nyelvtudás miatt esetleg nem mindenki számára elérhető lehetőség) gyógyszerek szerint nagyon komplett beszámolókat lehet olvasni. Egy terápia kezdésekor, váltáskor nagyon nagy segítség tud lenni a sorstársak beszámolója.

Pl. amsel



#gyógyszer #Szklerózis multiplex #terápia tapasztalat
2023. okt. 29. 15:46
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:

Ez a körülményekhez képest nagyon jó. Nem is kell ilyenkor váltani!

A legjobb, ha bejön egy terápia. Maradjon is ilyen "csendes", inaktív az SM-ed!


Fura ez az egész:

nincs shub-om, EDSS 0, csak épp terápia mellett új lézióim vannak, emmentálisodik az agyam:(


~ Ezerarcú kór valóban

2023. nov. 6. 18:12
 12/14 anonim ***** válasza:
És te kedves kérdező mióta rendelkezel diagnózissal? Amúgy hét évig nem kaptam kezelést, mert nem nagyon volt tünetek, csak új léziók, de nem sok. Azt hiszem most van 13 darab.
2023. nov. 6. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:

kb hasonló:

2009-ben volt az első shub-om.

Teljesen jól voltam közel 13 éven keresztül. Két évente 1 -1 kisebb shub. Terápia nélkül, semmi újabb lézió.

Aztán most belobbant. Két új fél év alatt.

2023. nov. 6. 19:40
 14/14 anonim ***** válasza:
Ha nem csak gyógyszer jöhet szóba, akkor én is tudok ajánlani valami hatásosat. Talán érdekes lehet.
2023. dec. 5. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!