Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Helicobacter pylori elkapható...

Helicobacter pylori elkapható akár egy csókolózáskor, vagy piacon vásárolt ionizáló sugárzással nem kezelt gyümölcs, vagy dió fogyasztásával, egyéb nyers élelmiszerrel?

Figyelt kérdés

Utóbi egy évben frontérzékenységem alakult ki, gyakori órákig vagy napokig tartó migrénnel aminek az esetek nagyrészében egy kiadós hányás vet véget, és onnan mintha elvágták volna a tüneteket, de egészen odáig gyakorlatilag semmi nem segít!


(se algopirin, se magnézium, sem tejivás, sem evés, teák sem, koffein ritkán)


Nem kávézok, nem alkoholizálok, nem dohányzom. Edzés szinten évek óta keveset mozgok, vérnyomásom, tüdőkapacitásom az átlagnál szerintem jobb. (régebben úsztam, bringáztam évekig)


Leginkább a melegfront csinál ki, jelenleg is tegnap délután kezdődött a fejfájásom, és éjszaka is kétszer ébredtem fel de mint akit leütöttek (alvás közben nem fáj csak).

Hol erősebb, hol gyengébb, és néha hányinger kerülget.

Az utóbbi két napban az átlagosnál hígabb a székletem is.


40 múltam.



nov. 7. 09:12
 1/3 anonim ***** válasza:
Szerintem csókolózás előtt ionizálni kell a partnert.
nov. 7. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nem kapható el.

Mivel ez a gyomrodban levo egy elszaporodott bakterium ezert nem, nem kapható el

nov. 8. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

2, akkor úgy érted, hogy lehetséges, hogy helyes az öndiagnózisom, még akkor is ha nem elkaptam?



A google ezt írja egyébként:

"A helicobacter baktériuma emberről emberre terjed, mikroszkópikus székletnyomokkal fertőzött étel útján, vagy olyan testrész, tárgy szájba vételével, amely hasonló módon fertőződött. Így könnyen előfordulhat, hogy a közvetlen családtagok, vagy az egy háztartásban élők átfertőzik egymást."

nov. 8. 08:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!