Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Lehetek egyszerre kövér és...

Lehetek egyszerre kövér és egészséges?

Figyelt kérdés

Én kövéren érzem jól magam, és ez most nem a lustaságról szól. Sokkal jobban érzem magam a bőrömben, hogy nagy vagyok, van hasam, stb és barátnőm is a mackósabb férfiakat szereti. Lehet ezt az egészet testképzavarnak is nevezni, nekem mindegy, így jó és kész.

Viszont szeretném megőrizni az egészségem, ami problémás, mert genetikailag hajlamom van a magas koleszterinszintre, és a cukorbetegségre is, no meg nem szeretnék 40 évesen strokeot kapni.

Jelenleg 95-100 kiló között vagyok, és kb 120-ig nem zavarna, ha felmennék, sőt. Ez nyilván nem azt jelenti, hogy hizlalni fogom magam, csak annyit, hogy ha mégis híznék (ami sanszos), akkor nem baj.

Ha kerülöm a magas glikémiás indexű szénhidrátokat, a transz- és telített zsírokat, rendszeresen figyelem, hogy normális-e a koleszterinem, cukrom, vérnyomásom, és mozgok amennyire lehet ezzel a súllyal, akkor a túlsúly önmagában mekkora problémát jelent? Tudom, hogy így sem egészséges, de más sem az, amit az emberek csinálnak (pl dohányzás).


Egyébként 27 éves vagyok, férfi, 176 cm magas.


nov. 7. 09:50
 1/9 anonim ***** válasza:

Mérd a vérnyomásod meg járj el félévente/évente vérvételre.

Ha rendben vannak az értékeid és jól érzed magad a bőrödben akkor nagy baj nem lehet. Persze azért beszélj egy dokival is :)

nov. 7. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
71%

Teljesen rendben van, a kövérség egészséges.

Javaslom még, hogy rendszeresen piálj is, az emberek viccesek részegen.

nov. 7. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Fogj reggel a kezedbe 2 db 10 kg-os szatyrot, és cipeld mindenhova: estére meglátod, hogy hülyeség volt már a kérdés is.
nov. 7. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
lehetsz
nov. 7. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Már most beteg vagy...
nov. 7. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Egy darabig igen, aztán jönnek a problémák.
nov. 8. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Miért csak egy darabig? Ha eljárok tisztességesen szűrésekre, akkor mi lehet a gond?
nov. 8. 21:07
 8/9 anonim ***** válasza:
#7 Tönkremegy a térded, gerinced.
nov. 8. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ha szerinted nem baj, hogy felmész 120-ra csak úgy, sőt örülsz neki, akkor a fejedben eleve baj van.
nov. 8. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!