Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Házi módszerekkel hogyan...

Házi módszerekkel hogyan lehet levinni a lázat?

Figyelt kérdés
2023. nov. 13. 11:39
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%

10: Már leírtuk páran, de látom, még nem sikerült megérteni.

A test becsavarása nem ugyanaz, mint a borogatás. Mint ahogy a hideg víz sem egyenlő a langyossal.

Teljesen mást írtál, mint a 3-as.

2023. nov. 13. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Testhőmérsékletű törölközőt tenni homlokra, valamint csukló/alkar köré csavarva. Emellé ha nagyon kell már, akkor érdemes bevenni egy csillapítót.

Mindenkinek változó mi ez a fok, én már a hőemelkedést megérzem, 38 felett nagyon ramatyul vagyok, ezért 39 felé haladva én már lecsillapítom.

2023. nov. 13. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
24%

#11 Ugyanaz vagyok. Én írtam a 3ast is meg az 5öst is.


Szobahőmérsékletű vízzel bevizezett törülközővel be lehet csavarni a felsőtestét a lázas betegnek ha az nagyon magas és nehezen csillapítható. Ezt írtam a 3asba is. Természetesen köré kell csavarni egy szárazat is a vizesre.


Ezt egy 40 éve szakmában lévő ápoló mondta. Kezdetben mindenki elkövetett olyan hibákat is, hogy csuklóra meg bokára akarták tenni a törülközőt de azt mondta, hogy ez így nem jó mert olyan helyekre kell tenni ahol nagy a testfelület (pont, hogy comb meg felkar).


Szerintem egy szakmabelit nem kellene megkérdőjelezni.

2023. nov. 13. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
13: majd ha egyszer kórházba kerülsz, utána várom a véleményeket, hogy szerinted minden ápoló olyan szuper megkérdőjelezhetetlen-e :D
2023. nov. 14. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

#14 Voltam már kórházban betegként meg még gyakorlaton is.


Nyilván volt 1-2 ápoló aki bunkó volt de szakmailag egyikkel sem volt probléma és a 90-95%-a a betegekhez is rendesen állt hozzá.


Sőt én olyat is láttam, hogy az orvos nem tudta levezetni a betegnek a tápszondát erre az ápoló lépett oda és neki sikerült. Na ugye. Jók ezek az ápolók, hogy vannak nekünk.🤗

2023. nov. 14. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!