Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Kezd már sok lenni ez a...

Kezd már sok lenni ez a vérnyomás?

Figyelt kérdés

Az utóbbi időben háromszor mértem a vérnyomásomat, három különböző nap. Figyeltem arra, hogy megelőzze legalább 30 perc nyugalmi helyzet (tespedés a tv előtt), és étkezés után legyek kb 1 órával minimum. Ezeket mértem:

127/81

122/75

126/84


Az aggaszt, hogy a második érték már kétszer is belépett abba a tartományba, ami magasnak számít, és az első sem az optimálisnak nevezett 120 alatti értéken van.

28 éves nemdohányzó férfi vagyok, heti 4 sporttal, és moderált (1,5-2 havi) alkoholfogyasztással. Túlsúlyom sincs, sőt: 178 centihez vagyok 66 kiló. Azért is aggaszt, hogy kúszik felfelé, mert elméletileg mindent jól csinálok, hogy alacsony legyen. Stresszmentes is az életem.


2023. nov. 14. 21:20
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Ez teljesen jó.
2023. nov. 14. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim válasza:
100%

Teljesen normális értékek ezek, szinte tankönyvi.


Szisztolés vérnyomás:120±20

Diasztolés vérnyomás:60-90 között mondható normálisnak, nemtől, kortól stb.. függően.


Izolált szisztolés hypertónia fiatal felnőtteknél (általában férfiaknál)pl. nálam is előfordul ami kor előrehaladtával elvileg oldódik.


Ha egyéb tünetek nem jelentkeznek addig nincs semmi gond

2023. nov. 14. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:
A pulzusomat az órám méri, gyakorlatilag a teljes nap merítésével. Nyugalmi helyzetben ilyen 67-70 az átlagom.
2023. nov. 14. 22:19
 14/14 anonim ***** válasza:
100%
Az is normális, nincs semmi bajod, ne figyelj magadra.
2023. nov. 14. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!