Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Elég 3 szem antibiotikum egy...

Elég 3 szem antibiotikum egy kis kúrára?

Figyelt kérdés
Koronavírusos vagyok. Az orvos felírt antibiotikumot is, de nagyon nem örülök neki, mert tudom, hogy a bélflórát kicsinálja. Szedek mellé probiotikumot is, nem is ez a lényeg. A gyógyszertárosnő például azt mondta, hogy azért kell az antibiotikum, mert tüdőgyulladásom lehet ha nem szedem. A kiszerelésben 3 szem gyógyszer volt. Utána olvastam a témának, és nagyon nem tetszett, amikor olvastam az egyik cikkben, hogy az egyik antibiotikum típussal kezelt covid betegek akiknek kórházban adták ezt a fajtát, jelentős részük rezisztens lett. Ugyanez a hatóanyag van az enyémben is! Bennem is kialakulhat rezisztencia? Azt mondják ha nem fejezzük be a kúrát, akkor szokott ez lenni. Az enyémbe 3 szem volt eredetileg. Vajon nem lesz rezisztens bennem néhány bacikultúra? Valaki segítsen

nov. 17. 23:19
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Elég. Valószínűleg nem leszel rezisztens sem.

Én is “sokszor” szedtem 3 dbosat (Azi Sandoz, Sumamed stbstb.) mindig hatott, és nem lett kutyabajom se.

nov. 17. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nagyon nem vagy képben! Nem az ember lesz rezisztens - ez értelmetlen, hanem a baktériumtörzsek válhatnak azzá, de nem a te 3 szemes kúrádtól! Mondjuk, nem értem, minek ír fel vírusra antibiotikumot, megelőzés céljára se látom értelmét, ráérnél akkor beszedni, ha véletlenül bakteriális felülfertőzést kapnál, aminek otthoni pihenés esetén szinte nulla az esélye.
nov. 18. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Borzalom, hogy egyértelmű vírusfertőzésre is írnak fel antibiotikumot.
nov. 18. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Azitromycin altalaban 3 szemes, ennyi a kúra, nem lesz tőle rezisztens
nov. 18. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!