Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mitől viszkethetek, mi segíthet?

Mitől viszkethetek, mi segíthet?

Figyelt kérdés

Körülbelül 2 hete kezdődött, a felsőtestemen és pár nap alatt szépen kiterjedt a végtagokra is. Néhol voltak kis piros pöttyeim (link), de ezek 2-3 nap alatt elmúltak és jelenleg sehol sincs semmiféle kiütésem.

Ha egy picit megvakarom valahol, szinte egyből elkezd még jobban viszketni és további vakarózásért kiált a bőröm. Ekkor természetesen szépen be is vörösödik, de ezt betudom a vakarózásnak. A melegvíz ront a helyzeten, nem viseli jól a bőröm. Hatására még jobban viszket.


Egyelőre amit észrevettem, hogy segít az a hintőpór és a hidegvíz is enyhít rajta picit.


mosószer / öblítő a régi, öblítőt azóta el is hagytam és mosószert is próbáltam váltani 1 hét erejéig.

Tusfürdőm is szintén a régi, semmi újat nem használok és semmi új anyag nem is érintkezik a bőrömmel.


Dokihoz nem tudom mennyire fordulhatnék mindenféle látványos panasz, kiütés nélkül.


[link]



nov. 21. 20:50
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nyugodtan menj dokihoz, nekik az a dolguk, hogy ilyesmivel foglalkozzanak.:)

Nagyon sok minden lehet: allergia (bármire, pl. gyógyszerre is akár), ekcéma, sima bőrszárazság, rühatka, cukorbetegség stb. Szerencsére a valószínűségük sülyosság szerint csökken, de szerintem mindenképp érdemes foglalkozni vele.

nov. 21. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A kép alapján nem tudom beazonosítani. De a hideg idővel nálam minden évben kezdődik a viszketés, bőrszárazság, ekcéma. Már tart egy hete. Combomon a szűk nadrágon keresztül vakarózás miatt véraláfutásos is szokott lenni.

Ha neked is ez van, akkor speciális tusfürdő és testápolózás segíthet, de a megelőzés jobb lenne mert ha már elkezdődik akkor csak szinten tartani lehet, elmúlni nem fog.

Ahogy jó idő lesz mintha semmi se történt volna.

Nekem kézfejen lévő ekcémára ezer kipróbált krém után az uriage márkájú vált be.

Ugyanezt a márkát vettem a gyerek ekcémájára tusfürdő és testápolóban is. Ezek beváltak eddig, magamon is ezt fogom idén használni.

nov. 21. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Következő kedd - szerdáig várok, akkor telik le a 3. Hét. Ha nem javul, kérek dokihoz időpontot.


Kettes, azt vettem észre, hogy az időjárás nem játszik közre. Egyedül a meleg víz, a hideg pedig éppen csillapítja.


Legfőképpen pont délutánonként / este viszket, mikor kevesebb a külső inger vagy hatás. Gondolok itt arra, hogy nem tereli el a munka a figyelmem.


Ha neked elkezdődött, kint a hidegben és a meleg lakásban is jelen van?


Bőröm nem száraz, sosem volt ekcémám.

nov. 21. 22:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!