Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mi lehet ez pontosan megfázás,...

Mi lehet ez pontosan megfázás, influenza, vagy covid?

Figyelt kérdés
Tegnap egész nap olyan furán éreztem magam feszült voltam, fájt a fejem, szédültem. Aztán hazaértem és reszkettem szinte 1-2 órán át annyira fáztam bármit magamra vettem. Megmértem a hőmérsékletem 38.5-39 között volt higanyos mérővel. Borzasztóan égett az egész arcom, pulzált a fejem, és reszkettem a hidegtől meg emellett persze szarul is éreztem magam mondanom se kell. Algopyrin nem hatott estére egy flector porral el tudtam aludni hálistennek. Meg persze egy rahedli vitamint toltam magamba. A dokit még nem akartam ma ezzel felhívni, mert új munkahelyem van (értsd:próbaidőn vagyok) és félek, hogyha ez valami komolyabb ami nem múlik el 1-2 nap alatt akkor táppénz miatt egyből kirúgnának. A kérdés lényege, hogy lehet ez csak egy sima megfázás, vagy már gyanakodjak egy vírusfertőzésre?

nov. 24. 17:14
 1/9 anonim ***** válasza:
Nem hiszem, hogy sima megfázás, az nem jár lázzal. Azon kívül bármi lehet. Én influenzára tippelnék.
nov. 24. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Mit kezdesz az információval, ha kiderül, hogy melyik?
nov. 24. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
#1 Igen én is emiatt aggódok.
nov. 24. 19:32
 4/9 A kérdező kommentje:
#2 Igazából csak tudat szinten felkészülni, hogy kockáztatnom-e kell a munkahelyem, vagy sem. Meg sok mindent hallottam, és szeretnék tisztábban látni, hátha valaki mostanság hasonlóan járt.
nov. 24. 19:33
 5/9 anonim ***** válasza:
És mit kockáztatsz a melóhelyen? Mindegyik fertőző és pont azokat a tüneteket fogja okozni, annak, aki elkapja, mint ami neked van most, bármi is egyébként a neve.
nov. 24. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
#5 Mint írtam is mivel próbaidőn vagyok, ha most elmegyek táppénzre ezzel sanszos, hogy megválnának tőlem. Valószínőleg én is kollegától kaptam el, ezért is idegesít. Én mást nem tenném ki ennek.
nov. 24. 19:45
 7/9 anonim ***** válasza:

6.

Ezt értem, de akármelyik is, mindegyikkel kiteszed neki. Ilyen szempontból mindegy a típusa, azért kérdeztem, hogy mit kezdesz azzal, ha fel is tudod címkézni.

nov. 24. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Senior Séf ***** válasza:
90%

" A kérdés lényege, hogy lehet ez csak egy sima megfázás, vagy már gyanakodjak egy vírusfertőzésre?"

Nem VAGY, hanem ÉS. Először megfázik az ember, ÉS az emiatt legyengült immunrendszer mellett slisszol be a vírus.

nov. 25. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

8.

Jaj.

A megfázást is vírus okozza.

nov. 25. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!