Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » TSH 1,880 (0,550-4,780) ettől...

TSH 1,880 (0,550-4,780) ettől még lehet pajzsmirigy betegségem?

Figyelt kérdés
nov. 26. 17:29
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Lehet
nov. 26. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
Sőt esélyes,nekem túlműködésem van..Mielőbb keress egy jó maganensokrinológust.Engem is ő mentett meg hogy ne legyen 2 UfO szemem..
nov. 26. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Miért lenne már esélyes?? Az 1,8 tök normális TSH szint. Ha túlműködése lenne, akkor szuprrimált lenne a TSH.


Egyébként nyilván ettől még lehet pajzsmirigybetegséged (pl. göb), de jelenleg a pajzsmirigyfunkciód normális, és ha nincs tüneted, jelen esetben ezt nem kell tovább vizsgálni, szűrésre a TSH tökéletesen elég...

nov. 26. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim válasza:
Azért írtam neki mert nekem is ennyi volt,nem érdekelt s 2 évre rá már 0.001..Menjen el egy endokrinológushoz.25.000-et megér az egészség
nov. 26. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Neked vérsüllyedés milyen volt?

Pajzsmirigy cisztám van.

nov. 26. 18:47
 6/12 anonim ***** válasza:

4.: Oké. KÉT évre rá. Szóval amikor ennyi volt az értéked, még baromira semmi bajod nem volt, MAJD 2 ÉVRE RÁ kialakult a pajzsmirigy túlműködés.

Hát van ilyen. A vérvétel egy pillanatnyi állapotot mutat. A kérdezőnek JELENLEG teljesen tökéletesen működik a pajzsmirigye. Ez persze nem garacnia arra, hogy 2-5-10 vagy éppen 30 év múlva nem lesz alul- vagy túlműködése...

nov. 26. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:
Nem két év múlva alakul ki egyik napról a másikra ez egy folyamat,de gondolom kedves utolsó végzett endokrinológus vagy,hogy lebeszéled a kérdezőt egy rutinvizsgálattól..
nov. 26. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Ha nem is végzett, de jelenleg az endokerin szakképzést csinálom, tehát valószínűleg több közöm van hozzá, mint neked.


És hiába folyamat, addig, míg nincs eltérés a hormonértékekben, addig úgy sem lehet kezelni. Mégis mit kezelnének? Te sem mentél volna vele semmire, ha 2 évvel korábban lát az orvos, mikor tök normálisak az értékeid, és esetleg van egy TRAK pozitivitásod...


A rurin vizsgálat az a TSH szint mérése, ami szűrésre tökéletesen alkalmas. Ez megtörtént a kérdezőnél és normális. Nem mellékesen volt UH-ja is (mivel azt írta, hogy van cystája), tehát pl. ha pm. gyulladása lenne, azt leírták volna az UH-n.

Nem indokolt további kivizsgálás.

Évente egyszer meg kell nézni a TSH-t, és majd ha lesz benne eltérés, akkor tovább vizsgálni.


Felőlem oda megy, ahová akar, annyi kiegészítő vizsgálatot csináltat, amennyit akar, csak totálisan indokolatlan. Nem tudom miért divat manapság mindenkiből beteget csinálni.

nov. 26. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
Utolsó,nekem sajnos az előtted lévőnek kell igazat adnom.Itthon engem sem vizsgáltak ki,mert minden rendben,ezt tanították a nagykönyvben,s ezt mantrázta mindenki.Amikor kiköltöztünk Dublinba ott is elmentem egy magánhoz..Na azonnal kiderült hogy ezek a szűrések jók,de fényévekkel vagyunk lemaradva a nyugati megelőzéstől..A legjobbkor kezdték el a kezelést.Kedvesem is voltak s nem egy fél napot kell egy ír eü intézményben tölteni.
nov. 26. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Na, akkor mesélj kérlek, mi volt, mivel diagnosztizáltak.


Örülök, hogy Nyugaton minden szipiszuper, itthon meg szerintetek minden szar, de azért kicsit vicc, amit magyaráztok.

Ennyi erővel MINDEN egyes ember menjen el endokrinológushoz, mert "mi van ha". A szűrésnek pont az a lényege, hogy széles körben végezhető, relatíve olcsó, és segít abban, hogy kiemeljük azokat a betegeket, akiknek további vizsgálat szükséges.


Sehol a világon nincs arra kapacitás, hogy teljesen egészsséges embereket ne szűrjünk, hanem mindenre kiterjedően vizsgálgassunk, mert "mi van ha".


De szívesen meghallgatom a teljes sztoridat, hátha okulok belőle.

nov. 26. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!