Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Izgulás elleni hasmenéstől...

Izgulás elleni hasmenéstől mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

Vizsga előtt, stresszes helyzetben annyira össze szorul a gyomrom hogy rámjön a hasmenés.

Előtte itthon mindig próbálok elmenni de akkor semmi.

Viszont előtte, meg úgy közben annyira izgulok hogy össze tudnám magam....

De nem rendes hasmenés hanem csak ilyen "maszlag".

Alaktalan salakanyag.

Próbáltam már azt hogy előtte nap nem is eszem. Ne tudjon mi kijönni de a stressz hatására ez akkor is van.

Ma konkrétan vizsga előtt a benzinkútra kénytelen voltam bemenni, ami elég ciki volt de vizsga előtt muszáj volt ezt valahol megoldanom.

És nem az van hogy elmegyek és akkor letudva, hanem amég nincs vége a vizsgának előtte és közben is végig van ez az érzés.

Emiatt nem tudok a vizsgára koncentrálni mert azon idegeskedek hogy csak bírjam ki.

Egyszerűen szörnyű. 😢

Próbálok felkészülni mindig , nyugodtan, higgadtan menni de egyszerűen nem megy.


nov. 29. 20:59
 1/8 anonim ***** válasza:
64%
Hát nem a hasmenés ellen kell tenni, hanem az izgulás ellen. Lehetőleg pszichológussal. És stresszkezelő módszereket tanulni.
nov. 29. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Sajnos hülyeség ... már elnézést, hogy így fogalmazok, de szerintem semmit nem ér. Már próbáltam, voltam jógán, hallgattam ilyen "nyugis" zenéket, semmivel nem lett jobb, sőt ...
nov. 29. 22:00
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Keress tovább. Nem a beleiddel van probléma, hanem az idegrendszereddel. Azon a diéta nem segít. Pszichológussal több esélyed van.
nov. 29. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Nem is diétára gondoltam, hanem probiotikumra esetleg.

A normaflort már próbáltam, jobb nem lett.


Pszichológusnál már 2-nél jártam, de nem vagyok olyan ember aki egy vadidegen embernek elmondja a problémáit. Nem érzem azt, hogy tudna nekem segíteni...

Arról nem beszélve, hogy alkalmanként 10.000 Ft és tanulóként annyira ezt nem tudom magamnak megengedni

nov. 29. 22:47
 5/8 anonim ***** válasza:
69%
Hát pedig a szorongásodat kell megszüntetni, annak nincs köze a baktériumflórához. A szüleid is támogathatnák a pszichológusi kezelésedet, ez ugyanolyan, mint az orvosi. A bizalom szempontjából is. Nem vadidegen ember, hanem erre felesküdött szakember. Valószínűleg nem tartana sokáig a terápia.
nov. 30. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Támogathatnának, ha lennének...

Nagyszülőkkel élek és nem engedhetjük meg magunknak sajnos a 10. 000 Ft/alkalom pszichológust sajnos

nov. 30. 08:32
 7/8 anonim ***** válasza:
Akkor a diákmunka fokozása. Valahonnan kell bevételt szerezni. De az egyetemen is van pszichológiai tanácsadás, és elvileg államihoz is hozzá lehet jutni.
nov. 30. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Nem tudom fokozni a diákmunkát.

Nem könnyű az iskola, sokat tanulok így is.

Kevés szabadidőm van....


Nálunk az egyetemen nincs jelenleg pszichológia.

Volt az egyik tanárom, de nyilván vele sem szeretném megosztani, aki tanít...


Államiba amit kérdeztem, 3 hónap múlva van időpont

nov. 30. 10:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!