Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Térdfájdalom mitől lehet?

Térdfájdalom mitől lehet?

Figyelt kérdés

Az a problémám, hogy időközönként szúrkál mindkét térdem, nem nagyon de azért zavaró.

Nem erőltettem meg ugyanis nem sportolok semmit, viszont nagyon sokat sétálok, lépcsőzök.

Főként térdnél kiszakított farmerokat hordok, néha télen is.

Mindenki azt mondja hogy emiatt fájhat, mert a hidegtől begyullad, de nekem ez azért fura mert ugye nem mindig fáj.

Tudom hogy egészségtelen ilyen időben ilyen ruhákat hordani, de egyszerűen imádom ezeket a nacikat és néha -1 fokba is felveszem mert jól néz ki😅

Tudom ez az én hülyeségem, valószínű emiatt fáj.

Viszont sajnos sok esetben okozhatnak láb/térdfájást egyes daganatok is, pl leukémia vagy ewing-szarkóma.

Hipochonder vagyok, sokmindent beképzelek magamnak sajnos.

Van is egy ismerősöm aki leukémiás volt és neki is térdfájdalommal kezdődött a dolog...

Ezen kívül más tünetem nincs, nem vagyok fáradékony, nem fogyok, nincsenek foltjaim...

Szerintetek mi lehet? Tényleg csak a nem évszaknak megfelelő öltözködés lehet az oka?


Köszi a válaszokat!!

L


dec. 1. 22:38
 1/7 anonim ***** válasza:

Szerintem a ruházat azért ennyire nem kéne hogy gondot okozzon. Azt nem hiszem hogy daganatod lenne. Viszont lehet egy kopás, vagy valami hasonló. Keress fel egy ortopédorvost, ő fog tudni segíteni és nem kell stresszelned magad azzal, hogy nagy baj lenne.


Nekem van kopás a térdemben és például a hidegtől elég kellemetlen érzés tud lenni, hasonlóan szúrhat mint ahogy te érzed.

Én esténként melegíteni szoktam, és meleg hatású lóbalzsamozni, de te addig semmi ilyesmit ne próbálj ki, amíg nem beszéltél orvossal, mert neked meg lehet hogy pont ez rontana a helyzeten.

dec. 1. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

"mert a hidegtől begyullad"


Arra gyanakodnék én is első körben. (Nem orvos vagyok)

dec. 1. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

At tduni kell hogy apai ágon a családban mindenki ízületi gyulladásban szenved, mamámat 58 évesen műtötték a bal térdével, aztán pár év múlva a jobbal.

Apukámnál 38-40 évesen kezdődtek ezek a bajok, keresztapumnál is már jópár éve fennáll ez, de én még csak 23 éves vagyok, elég korainak érzem.


A közérzetem egyébként jó, nem szoktam rosszul érezni magam, ezért is bízom benne hogy nem vagyok rákos.

dec. 1. 22:54
 4/7 anonim ***** válasza:
Én voltam az első válasz, 23 vagyok, 21 éves korom óta nagyon rossz a térdem, 9 éves korom óta meg a bokám, úgyhogy ehhez nem lehet "túl fiatal"nak lenni
dec. 1. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm a választ, utána fogok járni a dolognak :)
dec. 1. 23:04
 6/7 anonim ***** válasza:
Jesszusom! Te tényleg hipochonder vagy. Nekem 10 éves korom óta fáj, 15 évesen azt mondta a doki, úgy szét van kopva, mint egy 80 évesnek. Időjárás változásnál szokott fájni. Ez a leggyakoribb oka, nem a leukémia.
dec. 2. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Tényleg nagyon köszi mindenkinek a segítő válaszokat!😊

Lehet nem kéne mindent túlparáznom, egyszerűbb lenne az életem😅

dec. 3. 00:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!