Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Hogyan tudnám legyőzni a...

Hogyan tudnám legyőzni a hipochondriát? Már pszichológusnál is jártam.

Figyelt kérdés
Nagyjából 10 éves koromban kezdődött. Nálam ez pánikbetegséggel társul. Egyszer megfájdult a hasam a nagymamáméknál és pánikba estem, hogy nem vagyok otthon, mi lesz velem. Ezután évekig egy kirándulásra, táborba sem voltam hajlandó elmenni, pedig annyira nem volt durva eset. Ez a mai napig nehéz. Emelett szépen lassan kialakult nálam a betegségektől való félelem. Rossz a szemem, rendszeresen olyan gondolataim vannak, hogy megvakulok, leszakad a retinám stb. Ha fájt a fejem, szédültem, akkor elmentem neurológushoz, mert biztos agydaganat. Kardiológiára is jártam, mert fájt a szívem. Többször vérképet csináltatok, de ott meg attól félek megfertőződik a vérem. A napokban elmentem emiatt egy Aids tesztre is, mert eszem bejutott, hogy évekkel ezelőtt megcsalt a párom és utana olvastam, hogy a HIV évekig nem produkál tüneteket, ekkor biztosra vettem, hogy fertőzött vagyok. Negatív lett az eredményem, most attól félek, hogy ha eddig nem voltam, most biztos, mert lehet használt volt a tű. Teljesen kikészít. Ha kapok egy negatív eredményt, akkor megnyugodok. Olyan is volt, hogy ügyeletre mentem mert fájt a vádlim, úgy gondoltam vérrög. Mikor mondta a mentős, hogy semmi bajom, el is múlt. Rengeteg energiát, pénzt visz ez el. A családom sem bírja. A negatív kommentek előtt elmondanám, hogy ez nem csak felesleges hiszti nálam, amint kitalálok valamit, olvasok, hallok valamit, produkálom a tüneteket, teljesen megbénít, alig kapok levegőt és ameddig nincs meg a vizsgálat eredménye addig sem bírok. Voltam pszichológusnál, nem segített. Mondott tanácsokat, de az volt a vége, hogy ezt nekem kell legyűrnöm. Az egyetlen ami segített, az az, ha teljesen lefoglaltam magam, pl. munka, vagy gyász. De ezek is csak kis ideig, ha hosszabb nyugalom áll be, akkor újrakezdődik. Van akinek segített valami? 22 éves vagyok és nem szeretném, hogy ez befolyásolja az egész életem. :(

dec. 7. 20:42
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
Azt még hozzátenném, hogy azért sem működik nálam az, hogy abba a hitbe ringatom magam, hogy ha eddig minden betegség csak kitaláció volt, akkor a jelenlegi is, mert akkor abba gondolok bele, hogy mi van, ha pont most komoly.
dec. 7. 20:44
 2/15 anonim ***** válasza:
A józan ész a megoldás. A vérvételnél a szemed láttára veszi ki a nővér a tűt a steril, lezárt csomagból. Miért kell ezt túlkombinálni? Akik orvosok, nővérek, ők tudják a dolgukat, hiszen nekik te a 1234123412341234-dik esetük vagy. Vagyis amit mondanak, azt el kell fogadnod, mert ők ezt tanulták évekig és gyakorolják évek óta. Nem lehetsz okosabb, vagyis nem bírálhatod felül őket, mert te nem vagy hozzáértő. Ha azt mondják, hogy semmi bajod, akkor ez van. Örülj neki.
dec. 7. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Akkor menj el másik pszichológushoz. De ne "sima" pszichológus legyen, hanem klinikai szakpszichológus vagy pszichoterapeuta. Ez hónapokig tartó terápiát jelent, de neked kell energiát belefektetni, ne csak a pszichológustól várd a megoldást.
dec. 7. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
0%

"Az egyetlen ami segített, az az, ha teljesen lefoglaltam magam, pl. munka... De ezek is csak kis ideig, ha hosszabb nyugalom áll be, akkor újrakezdődik. ... 22 éves vagyok"

Menj férjhez vagy nősülj meg, és vállalj gyerekeket minél előbb! Úgy lefoglalnak majd, hogy csak na! :)))

dec. 7. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Én azt értem, hogy józan ész. Az is logikus, hogy 22 évesen valószínű nincs gyomorràkom mégse tudom legyőzni magamban. Mert ott a mi van ha.
dec. 7. 21:08
 6/15 A kérdező kommentje:

4-es

Eszembe jutott de szerintem ez a terhességre is kihat. Egyrészt a komplikációk miatt, illetve komolyan félek, hogy túlfélteném és tönkretenném az életét. Nem szeretném, hogy kicsi korától pánik és stressz vegye körül.

dec. 7. 21:11
 7/15 A kérdező kommentje:

3-as.

Lehet futok ott még egy kört. Csak sajnos nem olcsó. :/ bár ahány vizsgálaton vagyok abból kitelik. Csak az a baj, hogy a magam meggyőzésével van bajom. Hisz én ilyenkor tényleg elhiszem, hogy bajom van.

dec. 7. 21:13
 8/15 anonim ***** válasza:
0%
Lehet h ide már pszichiáter kell? Nem tudom.
dec. 7. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Kognitív viselkedésterapeutát keress, ne "sima" pszichológust.
dec. 8. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm, megnézem milyen szakemberek vannak. :)
dec. 8. 10:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!