Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Van itt olyan, aki hipochondri...

Van itt olyan, aki hipochondriával fordult pszichológushoz és van jó tapasztalata?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Arra az elhatározásra jutottam, hogy valószínű igaza lehet a körülöttem élőknek, és ha nem is erősen, de hipochonder hajlamom van. Amit úgy értek, hogy nem sok dolgok képzelek be magamnak, meg nem nagyon irreálisakat, csak ha valami baj van, egyből rosszra gondolok, meg van a Google-zás része is, szorongok tőle. Eddig 2-3 komoly betegséget beszéltem be, mindig egyre pörgök csak rá, amire valóban vannak tüneteim.

Szóval nem tudom, hogy létezik e olyan, egy pszichológus kifejezetten erre szakosodna? Nem találtam így ilyet, ezért érdekelne, van itt aki ilyesmi gonddal ment szakemberhez? Tapasztalat?



nov. 24. 20:26
 1/7 anonim ***** válasza:
nov. 24. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ha találtál szólj, mert énis hipochonder vagyok, csak én extrém módon. Generalizált szorongás szintű hipochondria.
nov. 24. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Első, nagyon köszi a podcastot, eskü végighallgattam most az előbb. Érdekes volt hallani a szakértőt és egy érintettet is, néhol magamra ismertem. Nagyon bírom, hogy a vendég utólag így nevet a helyzetein, én is ilyen vagyok :D bár szerintem az övé már eggyel durvább eset nálam. Én sajnos az a fajta hipochonder vagyok, amelyik fél is a doki véleményétől, nem az orvoshoz futkosós fajta. Tehát én csak a magam és környezet idegeire tudok rámenni főként.

#2 igyekszem találni, csak specifikusan erre nem egyszerű. Valamint klinikai pszichológushoz szeretnék menni, aki fel is állíthat diagnózist és kezelést.

nov. 24. 22:16
 4/7 anonim ***** válasza:
0%
Itt màr csak a jóisten segíthet!Tedd le a cuccot vagy nem tudom mit szedsz.
nov. 25. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

#4

Ha nem tudsz értelmeset írni, de még csak vicceset se sajnos ): akkor inkább ne tedd. Ezt így hasznosítsd a gyakorlatban, amíg bele bele nem jössz. Én szurkolok!

nov. 25. 12:39
 6/7 anonim ***** válasza:
24%
Nem vagy hipochonder ha szorongással küzdesz.Több mint 10éve van szorongàsos depresszióm, abból a fajtából ahol elàjul az ember ha pànikrohamot kap.Gyógyszert kell szednem rà 3 félét is.Szóval szerintem pszichiáterhez kéne fordulnod.Az komolyabb.A pszichológus egy vicc, tapasztalatból mondom.
nov. 26. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

#6

Sajnálom, de remélem már azért jobban vagy valamivel!

Igazából a hipochondria egy szorongásos kórkép, csak a komoly betegségtől/haláltól való nagyon erős, akár generalizált szorongás, ahogy írta is itt egy válaszoló. Sajnos kéz a kézben jár a pánikbetegséggel is sokszor, akár hasi, akár szív tünetekkel.

Én klinikai szakpszichológushoz szeretnék fordulni pont ezért, mert pszichológus nem diangosztizálhatna, nem kezelhetne, de a klinikai igen.

Pszichiáterhez nem szeretnék fordulni, azt drasztikusnak tartanám, gyógyszereket biztos nem szeretnék.

Tudom, hogy az “egyszerűbb” tünetkezelés szempontjából, de szeretném a dolgok gyökerét megtalálni.

Ugyanis nekem több probléma is van már sajnos.

nov. 26. 15:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!