Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szerintetek ez azt jelenti,...

Szerintetek ez azt jelenti, hogy jól halad a terápia vagy sem?

Figyelt kérdés
5 hónapja járok pszichológushoz hipochondria miatt. Február óta már azt tudom mondani, hogy jól vagyok. Még kisebb hullámok vannak, de egyáltalán nem olyan vészes, mint korábban. Ami számomra még mindig nem egyértelmű, hogy mi okozza az egészet és mitől is lett most jobb. Beszéltünk már az okokat fejtegetve a születésemről, a férjemről, a szüleimről(anyukám és nevelőapám), most szóbajött apám...persze, bármelyik váltHAT ki szorongást, de fogalmam sincs, hogy mi a tényleges ok. Én sokszor úgy érzem, hogy egyszerűen csak az unalom meg az alváshiány okozza az egészet. De erre az okra valahogyan a pszichológusnak kellene rávilágítania, nem? Mert magamtól nem jövök rá sehogyan. Vagy nem kell ezzel a részével törődni, csak örüljek, hogy jobban vagyok?

2022. máj. 4. 14:03
 1/5 anonim ***** válasza:
70%
Vesd fel neki ezt legközelebb, te döntöd el miről szeretnél beszélni még! Ha javult az életminőséged, máris jobban vagy! :)
2022. máj. 4. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
80%
Csak jól csinál valamit a pszi, ha jobban lettél, nem? Lehet, hogy van neki egy saját módszere milyen sorrendben veszi elő a szorongásokozókat, meg az is lehet, hogy az általad elmondottakat az ő tudásán megszűri és úgy veszi elő ezeket. Mivel jobban vagy ezért sanszos, hogy rátapintott, feladatát teljesítette. Neked meg nem ment egyedül, mégis osztanád neki a feladatot meg az észt. Ez azért logikátlan így, nem gondolod?
2022. máj. 4. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
42%

A pszichológus nem fogja kimondani, hogy ez és ez az ok*. És ez talán nem is fontos. A lényeg az, hogy jó úton haladsz.

* konkrétan ő sem tudja :)

2022. máj. 4. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
85%

Az a helyzet, hogy a pszichoterápia nem azáltal működik, hogy megértünk dolgokat, felismerünk összefüggéseket. Ettől önmagában senki nem lesz “jobban”, rosszabbul viszont annál inkább, mert hiába tudom, hogy a kisgyerekkori xy hatás miatt értékelem magam alul és nem merek emiatt előhozakodni az ötleteimmel a főnökömnek, csak még idegesítőbb lesz szembesülni azzal, hogy nem tudom megugrani ezt, mert egyszerűen dróton rángat a blokk.

A megértés ugyanis az elmének kell, miközben az okok az érzelmi, nem pedig az értelmi szinten vannak. Az elme mondjuk úgy, retteg a (negatív) érzésektől (olykor a pozitívaktól is). Így szabályosan menekül előlük, ezért van szükségünk külső, professzionális segítségre az önismerethez, valakire, aki ismeri az agyunk trükközését, önvédelmi módszereit és ki tudja őket cselezni úgy, hogy számunkra azért biztonságos legyen. A változás tehát nem az agymunkától lesz, hanem az érzések, gyerekkori, felnőttkori megélések újraélésétől: az érzelmi munkától. Amint egy terápián túlsúlyba kerül az agyalás - lehet, hogy nagyon izgalmasnak tűnik, de ott reked meg az egész. Úgyhogy ne bánd, ha “nem érted”, örülj a változásnak.

2022. máj. 4. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Kérdező, én is ilyen téren keresek jó pszichológust Budapesten. Ha volnál olyan kedves, megírnád a dokid nevét, felkeresném. Akár privátban is írhatod, nagyon nagyon megköszönném!
nov. 24. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!