Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Vírusos vagy bakteriális?

Vírusos vagy bakteriális?

Figyelt kérdés

Pénteken reggel semmi bajom nemvolt, délelőtt, azaz hirtelen, minden előjel nélkül lázas lettem, fejfájás, hidegrázás, rossz közérzet. Délután hazaérve 38.0 volt, fél órával később csak 37.1.


Este 37.8-ra ment fel. Aznap éjjel folyamatosan több nyálam volt vagy váladék ami irritált és köhögnöm kellett. Hajnalra kissé sárgás, de nagyátlagba átlátszó volt, reggelre a szájpadlásomról letudtam szedni ami éjszaka odaragadt.


Aznap (tegnap, szombaton) reggel felkeléskor 37.0 volt a testhőm, kicsivel később 36.7, késő délutánra 38.2, majd estére megint csökkent 37.6-ra.


Ma éjszaka már nemvolt váladék, köhögnöm sem kell már annyit, viszont a testhőm ma reggel 37.5 volt, kicsivel később 36.9. (Gondolom estére felmegy.)


Ügyeleten voltam péntek délután és ezt mondta: vírusos torok, vírusos hólyagok a garaton. Nem írt fel semmit, covid teszt negatív, de holnap csináltassak még egyet mert szerinte az lehet.


Torokom és garatom piros, ma reggelre méginkább, nyelvem nem annyira lepedékes, garaton és a mandulák mögött aftának kínéző hólyagok vannak (fehér a széle, a közepe átlátszó).


Orrom dugul, fehér, átlátszó dolgot tudok kifújni belőle, de napi max 1-2-szer, akkor is csak egy minimálisat, inkább csak dugul, fekvéskor nagyon és magától folyik. Nyirokcsomóim normális mindenhol, nem fájnak sehol. Általános aluszékonyság, rossz közérzet, étvágytalanság van.


Torokfájdalom SE NYELÉSKOR, SE AMÚGY NINCSEN!!


Szerintetek vírusos vagy bakteriális? Nekem volt mindkettő, de torokfájás nálam már egy megfázásnál van, most egyáltalán nincs és ez a furcsa.


dec. 10. 10:37
 1/2 anonim ***** válasza:

Vírusosra jobban jellemző a torokfájás mint a bakteriálisra, ráadásul a vírusos fertőzés nagyon magas lázzal jár szóval lehetséges, hogy bakteriális de 100%-ra én meg nem mondom neked.


Ha az orvos azt mondja, hogy vírusos akkor hidd el neki.

dec. 10. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Csináltunk még egy tesztet. COVID POZITÍV!
dec. 10. 14:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!