Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Miért magas a koleszterinem,...

Miért magas a koleszterinem, ha egészségesen étkezem?

Figyelt kérdés

Gyümölcs, zöldség, hal, magvak..

Valami pedig nem jó.


dec. 10. 14:27
 1/7 anonim ***** válasza:
42%

Hányas az érték? Ahogy az orvos is mondta; a tankönyvi érték 89-9-es, ami az északi országokban még mindig mérvadó.. Nálunk, hogy el lehessen adni még több májrákot okozó koleszterincsökkentőt, ezért levitték 5,2-re a határt...

Ez az érték amúgy is ember és szervezetfüggő, tehát nem lehet azt mondani, hogy a 4,3 lenne jó mindenkinek..

A koleszterint kár túlparázni. Képzeld el, amikor próbálták megfejteni, hogy a szív- és érrendszeri megbetegedések, elhalálozások okai mik lehetnek, akkor azt találták, hogy a páciensek között sokaknak volt magasabb a koleszterinszintjük.. Ha mondjuk 100 ember esetében vizsgálták meg, akkor az mennyire lehet hiteles?? Kellett egy bűnbak és pont ez volt kéznél.

dec. 10. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
0%
Lehet tul sok a tojas vagy a zsirosabb husok, voros husok, kolbasz szalami stb. De a feldolgozott cucxok is tudnak magas kolezsterint okozni napoliyk kekszek stb. A cukormentesek is
dec. 10. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Mit mevezel egészségesnek? Amig nem irsz le minimum 3 napnyi kajat pontos mennyisegekkel addig csak találgatunk.

Meg a sportolas is csökkenti

dec. 10. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Reggeli mindig turmix (banán, áfonya, almalé, zabpehellyel és dióval)

Délelőtt gyümölcs (1 mandarin + 1 narancs vagy kiwi)

Ebéd: ez változik, főleg valamilyen teljes kiőrlésű tészta paradicsommal, mondjuk tonhallal, vagy gombával)

Ugyanez a vacsora

Húst nem eszem.

Délután sütőtök, alma, esetleg banánkenyér.

dec. 10. 17:10
 5/7 anonim ***** válasza:
60%

Ha nem vagy stresszes se és nem dohányzol akkor életmodbeli oka nincs.

Vagy öröklött hajlam vagy van valamilyen alapbetegseged ami ezt okozza

dec. 10. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Genetikai oka is lehet (a te szervezeted ennyit termel és kész). Valamint a gyorsan felszívódó szénhidrátok, mint a reggeli turmix meg a gyümölcs magában szintén felviheti (nem megbízható forrásban azt olvastam hogy: gyorsan felszívódik a szénhidrát, ezért megugrik a vércukorszint, ezért a májad gyors ütemben zsírt kezd gyártani a fölös cukorból hogy eltárolja, és a legyártott zsírhoz koleszterint is gyárt, abba csomagolja be, majd így küldi el a véráram útján a zsírsejteknek - de lehet, hogy ez hülyeség, mondom, nem a legmegbízhatóbb helyen olvastam). Azt viszont viszonylag értelmes helyen olvastam, hogy a gyors felszívódású szénhidrátok tudják növelni a koleszterinszintet. A tapasztalatom alapján (saját vércukorméréses kísérletezés) az én esetemben a gyümölcsturmixhoz adott plusz rost kicsit sem lassítja a cukor felszívódását, vércukorszint megugrását.


Szóval amivel próbálkoznék:

(1) Sport. Intenzív biciklizés, futás, úszás, görkori (nyilván nem mindent lehet a mostani időjárás mellett). Ha a sporttal kipakolod az eltárolt szénhidrátot az izmaidból, sokkal gyorsabban felveszik, ami az emésztésből bekerül. Nem ugrik meg annyira a vércukorszint, nem kell a májnak zsírt meg koleszterint gyártani.

(2) Gyors szénhidrátok csökkentése.

dec. 10. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nem feltétlen az elfogyasztott étel okozza. Meg ugye ott a vérzsír. De szerintem, csak a gyógyszergyártól érdekeit képviseli, hogy ezekre fogták rá a bajokat. Nekem magas volt a koleszterin 30 éve a vérzyírom, meg ami 2 ig jó az valahol 6 felett volt, de csak 6 ig mérték. kezembe nyomtak, egy koleszterin klinika beutalót, én meg lesz....m kidobtam. Minap voltam egy rutin, szív ultrahang, terhelés ekg, erek stb. Minimális meszes plakk a kornak megfelelő, mint mindenkinél 30 év magas koleszterin, és mérhetetlen vérszir után. Mondjuk én nem vagyok kövér, és mozgok. Nem hiszem, hogy ezekre kéne fogni , meg a vércsoport is számít valamit
dec. 16. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!