Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Vashiányosok! Kinek milyen...

Vashiányosok! Kinek milyen tünetei vannak ?

Figyelt kérdés
Nekem gyakori fejfájás, brutál hajhullás, száraz bőr, ajkak, gyenge körmök, hideg végtagok, karikás szemek, fáradtság, koncentrációs nehézségek, gombóc érzése a torokban.. Ami a legrosszabb az a légszomj. Pulmonológia, kardiológia, endokrinológia negatív. 10,7 az alsó határ, nekem 5 a vasam.
dec. 14. 19:44
 1/10 anonim ***** válasza:
51%
Szintén nagyon erős hajhullás, száraz bőr, szédülés.
dec. 14. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
51%
Fáradékonyság, hajhullás.
dec. 14. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
51%
10,4 az alsó határ nálam én szeptemberben 4.2-n voltam most felment az alsó határ felé 11 valamennyi.Vasat szedtem szeptembertől de mivel még mindig az alsó határt súrolom majdnem terhesként ezért duplán szedem naponta.
dec. 14. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
65%
2es 3as voltam.
dec. 14. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
51%
Öreg, 2-es típ. cukorbetegnek vagyok diagnosztizálva, az alkalmazott gyógyszerek a vércukor szintet nagyjából normális közelébe hozzák, de a vas anyagcserét rontják. Tényleges légszomj csak sietős járáskor lép fel, de akkor kellemetlen. És ezen nem segítenek a vas tartalmú tabletták.
dec. 14. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
43%
De vajon miért vagy vashiányos mikor már feltalálták a vas- tablettát ?
dec. 14. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek ment a zöld. 6os, most kezdtem el szedni a tablettát. Az összes panaszomat sokáig a stresszre fogták..
dec. 14. 20:33
 8/10 anonim ***** válasza:
68%
6os lehet valaki ugyanúgy vashiányos hiába szed vasat..Rosszul szívódik fel, a teára pl figyelni kell mert gátolja a vas felszívódását stb, van amikor nem megfelelő a dózis amit elsőnek előírnak.Na így lehet valaki vashiányos ugy hogy azt szedi is.
dec. 14. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
55%
Nekem is hasonlóan voltak. De pl a lányomnál ugyanilyen értélnél semmi nem volt és véletlen derült ki.
dec. 15. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
9es, igen ez érdekes. A ferritin(vasraktárok) is alacsony nálam. Köszi a válaszokat.
dec. 16. 08:38

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!