Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Orrdugulásra valami otthoni...

Orrdugulásra valami otthoni praktika?

Figyelt kérdés

A héten torokfájással küszködtem. Már szerencsére semmi bajom az orrduguláson kívül. Viszont most már ez kegyetlen. Az orrspray sem használ. Konkrétan majd meg fulladok. A számon veszem a levegőt egész nap. Hiába fújom, nem jön semmi. Így aludni sem fogok tudni.

Légyszi segítsetek valami otthoni praktikával!!



dec. 23. 21:57
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
80%
Ez rémes, sajnálom. Nekem is pontosan ez volt. Sztem még nem múlt el teljesen a fertozesed. Sztem csinaltass egy tenyésztést az orrodbol, ha kitenyeszik baktérium, valószínűleg elmúlik a dugulas antibiotikumtol. Maganban kb 2 nap alatt is meglehet az eredmény, államiban egy hét a tenyésztés. Ha vírus akkor sajnos nagyon sok választási lehetőséged nincs. Nekem fül-orr-gegesz a neocitrant javasolta, meg nem szteroid gyulladáscsökkentőket, ezek nem hasznaltak nekem, de neked attól még bevalhatnak. Azt szokták még javasolni, h valtogasd naponta az orrcseppeket, úgy kicsit tovább hatnak, kevésbé szokik hozzá a szervezeted a hatoanyagukhoz. Ha semmiképp nem múlik, vannak szteroidos orrcseppek is, venykotelesek és vannak kedvezőtlen mellekhatasaik, főleg ha még bujkál benned a fertőzés.
dec. 23. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
57%
Ne használj orrsprayt, mert simán lehet, hogy attól van, ha már sokat használtad. Amúgy inalálj, párologtass, esetleg Neocitrant igyál.
dec. 23. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
80%
Ja meg a tengervizes orrsprayket is megprobalhatod, vagy otthon is csinalhatsz sós oldatot, amit bejuttatsz az orrodba. Nekem ez minimálisan, de volt h segített. A gőzölés még szintén segíthet abban, H egy kicsit h megkonnyebbulj
dec. 23. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
81%
Nekem a párásítógép segit. Neha fölé is hajolok, mintha gőzölnék. Salvus viz + teafaolaj kombo. Egyebkent ugyanigy vagyok,mint te. Kovidos voltam, semmi extra, lecsengett, de olyan az orrom mint egy dugó és semmi nem jön belőle.
dec. 23. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 Sssaszem ***** válasza:
78%
Kedves kérdező! jobbulást kívánok! Az orrdugulásra az otrivin duót ajánlom.
dec. 23. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

Hú köszi a tanácsokat!

Sajnálom, hogy közületek is van aki ugyanezzel küzd. :( Tényleg borzasztó.

Már nincs lehetőségem gyógyszertárba menni, úgyhogy az itthoni dolgokból kell gazdálkodnom.

dec. 23. 22:41
 7/19 Sssaszem ***** válasza:
Otrivin rapidot is ajánlom.
dec. 23. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 Sssaszem ***** válasza:
Kamillás tea gőzőkés is megteszi a náthára
dec. 23. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 Sssaszem ***** válasza:
Esetleg ügyeletes gyógyszertár
dec. 23. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

Olyan jó tippeket írtok, KÖSZÖNÖM!


Sssaszem azt láttam, hogy másnak is kedveset írsz, jobbulást kívánsz.

Azért biztató, hogy vannak rendes emberek is az oldalon. Azok tuti akik ide írtak. :)

dec. 23. 22:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!