Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Orrdugulásra valami otthoni...

Orrdugulásra valami otthoni praktika?

Figyelt kérdés

A héten torokfájással küszködtem. Már szerencsére semmi bajom az orrduguláson kívül. Viszont most már ez kegyetlen. Az orrspray sem használ. Konkrétan majd meg fulladok. A számon veszem a levegőt egész nap. Hiába fújom, nem jön semmi. Így aludni sem fogok tudni.

Légyszi segítsetek valami otthoni praktikával!!



dec. 23. 21:57
1 2
 11/19 Grimfox ***** válasza:
100%
Ha eldugul az orrom, én tormaecetet szoktam szagolni. Sima étkezési ecetbe áztatott felvágott tormagyökér, jól zárható üvegben. Jobb, ha egy hétig áll előtte, de ha langyos ecetbe rakod, és gyakran rázogatod, akkor 1-2 óra után már működik. Ugyanígy, ha reszelt tormát veszel a szádba, és egy ideig ott tartod, miközben igyekszel amennyire lehet orron át lélegezni(elég egy pici áteresztés is), akkor az is kidugítja.
dec. 24. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
dec. 24. 02:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%
Acc por! A legjobb nyákoldó.
dec. 24. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 Grimfox ***** válasza:
100%
Az ACC nem csak hörgőkre, és úgy általában az alsóbb légutakra jó? Én még sosem ittam orrdugulásra, ezért kérdezem.
dec. 25. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
100%

Tengervizes orrspray, mentolos cukorkák szopogatása (sokszor kidugítja). Hagyma evése.

Poszt covidnál gyakori tünet.

Ha pár héten belül nem javul, vagy rosszabbodik, nézesd meg magad orvossal. Jobbulást!

dec. 27. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
100%
A hagyma az tuti! Én ha eszek, még a fülemen is takony folyik! :)
dec. 27. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
100%
14, én is azt hittem,de nekem így is bevált. De inkább orvoshoz menjen a kérdező,ő mondja meg.
dec. 27. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
100%
Nekem az segített, hogy kimentem a hideg levegőre. 10 perc után ki tudtam végre fújni az orrom. Meg a rhinosprayről átálltam szteroidos orrsprayre.
jan. 4. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

"Tengervizes orrspray,"


Na nekem attól konkrátan még jobban dugul. Egyébként lósz@rt tengervíz. Csak meg van sózva a steril desztilláltvíz. Van ilyen orröblítő készletem, abba is sima víz kell, meg van kis tasakokban hozzá NaCl (konyhasó).


Ami nekem tutira bejött, első fokon az a kína-olaj, vietnámi balzsam, esetleg wick kenőcs stb., ilyen erősebb mentás cuccok az orr alá. Amikor eznem segít, akkor gőzölés kamillával, vagy régebben használtam diapulmont. Ahogy látom még kapni, nem tudom van-e olyan, mint az a régi klasszikus, amit még én ismertem. Ha azzal gőzölt az ember, még a szomszéd taknyát is kihúzta, olyan erős volt.


Kíméletesebb gőzőlés kamillával lehetséges, bár nekem jellemzően csak a következő fél órár dugítja ki.


Ha végképp nem használ semmi, akkor novorint szoktam használni, az mindig működik, de az nem szabad ész nélkül és hosszabb ideig használni.


Egyébként én alapból nehezen kapok levegőt, bár a doki azt monta endoszkópkamera alapján, hogy minden rendben, nem szabadna gondnak lenni. Hát van.


Még szauna után, ha kimegyek a mínuszokban, akkor fogyeltem meg, hogy 1-2 óra hosszát ilyenkor érzek olyan szagokat, amit normál esetben sosem.

jan. 7. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!