Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Normális ez a jelenség 1es...

Normális ez a jelenség 1es típusú cukorbetegként ?

Figyelt kérdés

Étkezés mellé inzulint kell adni aminek a mennyisége az elfogyasztott szénhidrát mennyiségétől függ.

Rendszeres azonban, hogy az előírt mennyiség leviszi a cukromat nagyon hipoglikémiás állapotig.( ilyenkor már van kézremegés is.)

Rendszerint ezt azonnal szőlőcukorral tudom orvosolni.

Kezdő vagyok ebben a témában és nemrégen engedtek haza.


dec. 26. 13:53
 1/7 anonim ***** válasza:
Vagy hamarabb kell elkezdened az evést, vagy kevesebb inzulint kell adni. Nem csak az számít, hogy enni fogsz, hanem az akkori pontos vércukor értéked. Lehet kisebb bolus kell, vagy semennyi, mert pl előtte sokat mozogtál. Majd belejössz.
dec. 26. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

De valamennyit mindenképpen adnom kell nem ?

Ha nem adom akkor inzulin nélkül nem jut el a sejtekhez az energia.

dec. 26. 14:44
 3/7 anonim ***** válasza:

Ennek csomó oka lehet:

1) túl sok az inzulin a kajához képest

2) túl hamar adod be az inzulint


Sőt, az inzulinérzékenység a nap folyamán változik. Azaz reggel pl. több inzulin kellhet ugyannyi CH-hoz, mint este (vagy épp fordítva).


Ezeket ki kell majd tapasztalni. De az elején inkább kevesebb inzulint adj és legyen picit magasabb a vércukrod, minthogy hipózz.

dec. 26. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Változik idővel az inzulinérzékenység is ?

Mert amikor hazaengedtek a kórházból akkor megadtak egy értéket amivel számoljak de azt már lentebb vettem egy kicsit mert folyamatosan 1.5 óra múlva kaja után már éreztem az alacsony cukor tüneteit.

Van szenzorom is ami jelzi ha nagyon lent van a cukrom.

Napi 3 főétkezés mellett jobbnak tűnik az ha inkább 3-4 óra múlva rálövök 1 egység inzulint ha nagyon magas, minthogy lerántsam magamat.


Ez így működhet vagy felesleges utánna lőni ? Jobb ha a következő étkezésnél adok be többet a cukorhoz viszonyítva ?

dec. 26. 17:38
 5/7 anonim ***** válasza:
Ezeket majd a kontrollon beszéld meg a diabetológussal. Egylőre a kontrollig a hipókat próbéld kiküszöbölni ahogy tudod (pl. az, hogy lentebb vetted az inzulin adagot, az jó). Mikor kell visszamenned?
dec. 26. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Jan.10.-re van időpontom.Ott majd elmondom neki, hogy miért volt erre szükségem + a füzetbe ezek vezetve vannak.

Az kicsit ilyesztő pl amikor az egyik nap még ugyan az a mennyiség jó adott szénhidráthoz, de 2 nappal később már 1 egységgel kevesebb kell ha nem akarok hipózni.

dec. 26. 18:14
 7/7 anonim ***** válasza:

Írj naplót mindenről, akkor kijön, hogy mik az összefüggések. Friss cukorbetegeknél létezik a mézes hetek jelensége. ( Az első egy- két hónapban a számoltnál kisebb az inzulinigény.)

Más: a bázisinzulinnak is van egy kinetikája, az ellátja alapszinten a testedet, de a hatása egy dombhoz hasonlít. Ahogy már előttem írták, ettől is változik, melyik napszakban mennyi kell a gyorsból.

Még más: az izmok inzulin nélkül is elcsaklizzák a vércukrot. Sport , szaladozás, fizikai munka plusz szénhidrátot, igényel. Vagy lehet, hogy az étel szénhidráttartalmát felül becsülöd, és azért hipózol.

dec. 26. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!