Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mi történik ha nem tudom be...

Mi történik ha nem tudom be venni a metfogammát?

Figyelt kérdés
Sajnos 2-es típusú diabéteszes vagyok. Amire 2 X 1 (1000 MG-os) metfogammát kell szednem. De ma reggel el fogyott a gyógyszerem. A házi orvosom meg csak 2024. január 2.-tól lesz újra. Hogy miért nem írattam karácsony előtt? Azért mert december 15.-én volt utoljára a házi orvosomnál rendelés. Azóta össze vissza időkben, mindig más és más helyettesítette. A két ünnep között sem lesz! Az egyik helyettessel beszéltem, azt mondta hogy ő nem foglalkozik gyógyszer felírással. Hívjam a sügőségit. De a sürgősségit sem hívhatom mert a gyógyszer fel írás nem a sürgősségire tartozik. A vér cukrom 9,1 és 11,4 között van. Gyógyszer mellett. Lehet-e bajom belőle ha napokig nem lesz gyógyszerem? Az a baj hogy a házi orvosom egyszerre csak egy havi gyógyszert ír fel. És így havonta kell gyógyszert íratnom. Utoljára november 27. írattam gyógyszert! Ma reggel be vettem az utolsó Metfogamát. És még nem tudtam fel íratni gyógyszert, a sok helyettesítés miatt. Ráadásul sokszor nem is a saját orvosom idejébe rendelnek, hanem mindegyik a saját idejébe. Ami sokszor máskor van. Lehet-e belőle problémám?

#cukorbetegség #Diabéteesz
dec. 26. 19:23
 1/2 anonim ***** válasza:
Olyan nincs, hogy a helyettes nem foglalkozik gyógyszerfelírással! Attól helyettes, hogy helyettesíti. Mivel foglalkozna, köldöknézegetéssel? Ha megtagadja, veszekedj és fenyegetőzz a betegjogi képviselővel és a jegyzővel, meg hogy bíróságra mész, ha ketoacidikus kómát kapsz. Rögtön fel fogja írni. Az, hogy mikor rendel, az tök mindegy. Akkor mész, amikor rendel.
dec. 26. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
A helyettes orvosnak kötelessége felírni a gyógyszert, de ha mégsem teszi, akkor privát orvosok is csinálnak gyógyszerírást párezer forintért. Szerintem mérlegeld és addig menj, amíg nem írják fel, ez nem játék. Megvárni meg sosem szabad,hogy elfogyjon...
dec. 26. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!