Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Férjemről most 60 évesen...

Férjemről most 60 évesen derült ki, hogy cukorbeteg. Az orvos diétát és metfogamma 1000 gyógyszert írt fel neki. egy hete szedi, de még semmi változás nem történt. Kérem aki jártas ebben a témában, segítsen, hogy mit ehet és mit nem és mennyit?

Figyelt kérdés
18.5, 17.9, 16.8 a cukra.

2014. ápr. 8. 01:39
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
De hiszen ezt az orvosnak kéne előírnia!!:-O
2014. ápr. 8. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:

'Az orvos diétát és metfogamma 1000 gyógyszert írt fel"

"mit ehet és mit nem és mennyit?"


Most akkor felírt diétát vagy sem?

Mert ha felírt, az abból áll, hogy megmondta, mit ehet, mit nem és mennyit.

2014. ápr. 8. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:

Felírta a diétát. AZt kell tartania. Mit nem értesz? Mi, kívülállóként találjuk ki, hogy a doki milyen diétát írt elő?


Szedje a gyógyszert, tartsa be a rejtélyes diétát, amit nem részleteztél, gondolom, kell majd mennie kontrollra.

A cukorbetegség nem pár hét alatt alakul ki. Türelem, és majd beállítják, de akkor tényleg úgy egyen, ahogy előírták neki.


Ugye nem hiszed, hogy 1 hét slatt lett ilyen magas a cukra? Kitartás, és az orvosi utasítás betartása kell, és rendeződni fog. De valszeg nem 1 hét alatt.

2014. ápr. 8. 02:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
Ja, és nem most 60 évesen derült ki, mert ez úgy hangzik, hogy mindig is az volt, csak nem vették észre. Pontosabban, most, 6+0 éves korára lett cukor beteg.
2014. ápr. 8. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
Diétára gyógyszertárban is kérhetsz tájékoztató nyomtatványt. Nagyon klasszak vannak. A neten is rákereshetsz. A cukorértékei nagyon magasak. Ha diéta mellett is ilyen, akkor feltétlenül menjetek vissza az orvoshoz.
2014. ápr. 8. 03:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
Orvos írja elő, hogy mennyi szénhidrátot ehet milyen beosztásban.
2014. ápr. 8. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 A kérdező kommentje:
csak ennyit mondott, hogy diétázzon, szedje a gyógyszert,, mérje a cukrot, és két hét múlva menjen vissza, de nem részletezte, hogy mit ehet
2014. ápr. 8. 12:29
 8/31 anonim ***** válasza:
Akkor keresetek egy másik dokit, az a minimum, hogy megmondja, hogy mennyi szénhidrát kell. Vagy menjen dietetikushoz.
2014. ápr. 8. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
76%

7: És ketten 60 évesen akkor széttárjátok a karotokat, és kész? Ha topicot tudsz nyitni, akkor az orvoshoz visszamenni mért nem tudsz? Telefonon felhívni, hogy doktornő, elfelejtette megmondani, mi a diéta!

???

Egy 6éves gyereknek nagyobb önállósága van!

2014. ápr. 8. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
89%

Huhh, kicsit furcsának találom itt néhány ember hozzászólását. Nekem sem mondták meg, hogy mit ehetek pontosan. nagy vonalakban azért igen.


Nekem is lett cukor problémám, az még 2008-ban derült ki.

Akkor a körzeti orvos felírt nekem 3X850-es Metfogammát és mondta, hogy diétázzak. Adott néhány tudnivalókkal tele írt füzetet, amiben benne voltak, hogy mi mennyi szénhidrátot tartalmaz.


Azután a cukros dolgokat általában kerültem, de néha egy nagyon keveset azért kóstolgattam olyasmiből is. Néha kevés csoki, heti egyszer egy kis sütemény.


Aztán egy szemészeti kontroll alkalmával mondta az orvos, hogy gond van. Mikro aneurizmák és jelzés értékű mikro bevérzések keletkeztek a szemfenéken néhány helyen a kapilláris ereken. Akkoriban 6-7 körül volt a cukrom, de véletlenszerűen, össze-vissza mértem, 4 vagy 6 óra múlva. Az úgy nem jó! Étkezés után kettő óra múlva kell ellenőrizni. Akkor "hiteles", használhaó az eredmény.


Korábban nem mondta senki, hogy mikor kell ellenőrizni.

Aztán magamtól jöttem rá a dolgokra, pontosabban sokat keresgéltem és olvastam hozzá a neten is.


A reggeli éhgyomri mérés az rendben is van, de nap közben nem mindegy, hogy étkezés után mennyi idő után kb hogy alakul a cukor szint. Mennyi idő után mit kell mérni ha jó és mennyit amikor már magas.


Mivel először nem is tudtam mikor mennyit kell mérni és nem is tartottam nagyon komolyan a diétát, aztán kezdődött a szövődmény.


Miután jöttek ezek a szövődmények, azután már komolyabban keresgéltem a neten és nagyon sok mindent találtam.


Pl erről a lapról is sok mindent sikerült tanulnom.

Pl azt, hogy mikor kell nap közben vércukrot mérni és annak menyinek kell lennie.

[link]


A mérést étkezés után kettő órával kell végezni.

A vércukor értéke akkor még nem veszélyes, ha étkezés után eltelt kettő óra után nem magasabb 7.8 -nál.

Nálam sohasem közelíti meg ezt az értéket.

Ha igen, akkor kevesebb szénhidrátot eszek.


Érdemes végig olvasni a linkelt oldalt. ott vannak értékek ami mérvadó.


Amit lehet és nem lehet enni..


Pl a búzalisztból készült tésztákat kerülni kell.

A rozs kenyér az jó, de a rozsos már nem mert sok benne a búzaliszt ami felviszi a cukor szintet.


mostanában olyan kenyereket kersek, ami neylon tasakban van és fel van tüntetve rajta a szénhídrát tartalma. Viszont ez árban is sajnos többe kerül. Viszont ezzel jobban tudom tartani a diétát.


Az a jó kenyér, amiben 12-15% max a szénhidrát.

A normál kenyérben ennek legalább a háromszorosa szokott lenni. Annyi viszont étkezéshez nagyon kevés lenne.


Ebből a szénhidrátban szegény kenyérből is legfeljebb csak egy-két (nem vastag) szeletet tudok megenni.


Nem lehet enni rizst, krumplit, keményítő tartalmú dolgokat. Viszont lehet enni sajtot, húsféléket, gombát.


Amikor nem tudom, hogy valamiféle ételt szabad-e ennem és ha igen, akkor mennyit, úgy étkezés után mindig kettő órát várok és megmérem a vércukrot. Az eredményt a leírtak szerint lehet értelmezni. Vagyis kettő óra után 7.8 alatt kell lennie, de méginkább jó ha 7.0 alá esik.


A kettő óra szünetet minden étkezés után megtartom. Ennyi idő kell ahhoz, hogy a szervezet lebontsa az elfogyasztott szénhidrátot, már amennyire képes rá.


Ha nem bontja le le eléggé, akkor kevesebbet kell bevinni belőle.


Pl szoktam venni girosz tálat török étteremben de külön megkérem, hogy ne tegyenek bele semmit amiben cukor van és nem kérek hozzá pitát (ez a keleti kenyér) és se rizst sem krumplit ne tegyenek bele. Van ahol cukrozzák a káposztát vagy a salátát. de azt mindig megmondják ha kérdezzük és akkor nem tesznek bele.


Sőt volt olyan házi kolbász is, ami minden alkalommal amikor ettem belőle, akkor jól felvitte a cukrom 8 kérülire de még fölé is. Azóta abbóln nem veszek. kérdeztem de azt monták, hogy nem tesznek bele cukrot még ízesítési-trükként sem. Mondjuk nem is gondoltam de valami mégis kellet legyen benne ami durvn felnyomta a cukrom. Szóval nem szabad hinni semminek, amíg meg nem mérjük az erdményt, a vércukor szintjét.


Eleinte több teszt csík fogy még, mert meg kell ismerni minek milyen hatása van a szervezetre, de utána már csak időnként kell kontrollálni éhgyomorra és időnkáént étkezés után kettő órával, ha már ismerjük milyen álelmiszer hogy hat rá.


Étkezés után ha kettő óra múlva megmérem a cukrom, akkor nem szokta elérni a 7.0-t sem. általában 6 - 6.8 körül van, ami nagyon jó!


most kicsit álmos vagyok de majd még írok, ha valami eszembe jut, vagy van valami kérdés.


Jobbulást!


..amiben nagyon sok feladata van a családnak és akkor sikeres lesz! Ha a cukor szint rendben van, akkor hosszú és egyébként egészséges élet élhető ezzel együtt is.


Viszont ha valaki nem vigyáz rá, akkor komoly bajok lehetnek belőle, ami néhány év alatt is komoly szövődményeket okoz.


-


Még ami eszembe jut, habár

most nem vagyok valami összeszedett...



Ami nálam keletkezett a szemben, amióta betartom a diétát, úgy látom, hogy kezd szépen javulni. Ha már korábban betartottam volna ennyire szigorúan a szénhidrát diétát, akkor elő sem jön.


Egyébként a szem kapilláris ereinek a tisztítására szedek lenolajat és az ér fal rugalmasságának a megőrzésére Rutascorbint veszek be napi 3X1-et, (ami csak szigorú szénhidrát és koleszterin szegény diéta esetén hat megfelelően). Ezen kívül Aszpirin protect-et szedek, ami a vérlemezkék összetapadását gátolja. Ezáltal nem keletkeznek olyan könnyen az érfalon letapadások. Csökkenti az ér falának az elmeszesedését.


.


Még ami fontos, hogy nem napraforgó olajat használunk, hanem kókuszolajjal főzünk és sütünk. Az is jó hatássaíl van a vér koleszterin egyensúlyára. A jó és rossz koleszterin egyensúlyt segít beállítani úgy mint a napi kettő teáskanál lenolaj is, aminek különösen jó a kapilláris ér tisztító hatása. Ez tapasztalat. A szem kapilláris ereinél látom. Világosodik rendesen érzékelővé az a sötétebben látó terület, ahol korábban már sötétebben láttam, ami a retinopátia, a megvakulás előszobája. Ezt el lehet kerülni és élethosszig való jó látást és szövődmény mentességet lehet elérni, ha ezeket betartjuk.


Lehet, hogy kicsit bele kaptam egyik és másik témába, de most így sikerült. A lényeget, amit magamnál tapasztaltam, azért leírtam.


Viszont a legfontosabb dolog a vércukor szintjének a normál szinten tartása. Ez az első és a legfontosabb.

Aztán jöhet a többi.


-


Nem is kérdeztem, a kedves férjednél mennyi szokott lenni a vércukor értéke? Mit szokott enni általában és mennyit?

kenyérféleségből mennyit? Mikor méritek, étkezés után mennyivel?


Biztosan sok mindent kifelejtettem (éppen nem tudok aludni mert este elég sok Cocacola zerot ittam meg.) :)


most megyek tovább aludni, majd ha még eszembe jut, valami, megírom.

Jó éjt.

2014. ápr. 11. 04:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!