Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mennyire lehet veszélyes a...

Mennyire lehet veszélyes a romániai kanyarójárvány a családunkra nézve?

Figyelt kérdés

Pár héten belül megszületik a babánk és anyósék persze azidőtájt akarnak menni a székely barátaikat látogatni. Kicsit aggódom, mert bár örök védettséget okoz elvileg az oltás, nem tudom, hogy tünetmentes hordozóként haza tudják-e hozni? Azt sem tudom, hogy a barátaik oltva vannak-e. Nyilván az én újszülöttem nem lesz védett születése után közvetlenül.

Kellene velük beszélni, hogy esetleg halasszák az utazást vagy túlaggódom?



dec. 27. 12:47
 1/6 anonim ***** válasza:
26%
Semennyire
dec. 27. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
0%
Nem okos dolog románokkal barátkozni.
dec. 27. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
94%
Hazautazástól két hetet várnak a látogatással. A lappangási idő múltával, már ha találkoztak volna is valakivel, az kijön addig.
dec. 27. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
94%
Felteszem anyósodék 1985 előtt születtek, így csak 1x vannak oltva, ami nem véd 100%-ban élethosszig. Vegyétek figyelembe a lappangási időt az utazás után. Pánikolni nem kell. Ha elkerülhetetlen az érintkezés, pl. együtt laktok, akkor beszélnék erről a leendő gyerekorvossal.
dec. 27. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
83%
Ha anyósodék voltak kanyarósak, akkor nem tudják hazahozni a vírust. Ha oltottak, akkor elvileg van rá lehetőség. Ha szoptatod a gyermeket, akkor az elvileg megvédheti a fertőzéstől (ha te minimum két oltást kaptál), de a kanyaró nagyon súlyos betegség, én újszülött esetében nem kockáztatnám a találkozást. Hazajövetel után legalább két hetet várjatok a találkozással.
dec. 27. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat 3,4,5!

A férjem és én kétszer oltottak vagyunk, mert a 90-es évek végén születtünk. Az ő szülei a 60-as évek végén, tehát akkor ők egy oltást kaphattak. Hogy voltak-e betegek, azt nem tudom.

Minden esetre a két hetet én is jó ötletnek tartom. Ha pont nem tudnak születése után találkozni vele egyből, akkor így jártak.

Nem lakunk együtt, tehát megoldható lesz.

Közben néztem, majd csak 15 hónaposan lesz az MMR oltás, addig akkor ha ilyen van, majd odafigyelünk.

dec. 27. 20:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!