Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ízületi fájdalommal mit lehet...

Ízületi fájdalommal mit lehet tenni?

Figyelt kérdés
Évek óta vannak ízületi fájdalmaim. Autoimmun pajzsmirigy túlműködésem volt, ami miatt meg kellett 2016- ban műteni. Eltávolították a pajzsmirigyemet azóta hormont kell szednem. A műtét után rengeteget híztam és fogyni sehogy sem sikerült. Előfordult a derékfájás ha megerőltettem magam, vagy a térdem fájt néha, de nem volt azért állandó fájdalmam. 2021- ben felvettük a covid elleni oltást, azóta teljesen tönkre mentem. Állandó vándorló ízületi fájdalmaim vannak az egész testemben, amik hetekig eltartanak. Hol a vállam, hol a csuklóm, hol a térdeim fájnak egyszer jobb, majd bal oldalon. Voltam orvosnál többször, elmondtam hogy néha a fájdalom miatt már majdhogy nem mozgásképtelen vagyok. Még egy labor vizsgálatot sem kért a helyi reumatológus, rá vágta hogy reumatoid artritiszem van. Felírt aflamint, apranaxot, cataflam V. Ennyi ezek közül az aflamin előfordul, hogy segít de csak ha nem nagyon extrém a fájdalom. Annyit mondott az orvos, hogy a fájdalommal együtt kell élni. Szoktam olvasgatni erről a betegségről. Van több féle kezelési mód is. Szteroid vagy biológiai terápia. Tényleg csak akkor hajlandóak tenni valamit az ember szenvedése ellen, ha zsebbe nyúl és magán orvoshoz megy? És mit tegyen az, akinek nincs arra pénze?

dec. 27. 15:24
 1/3 The Bing Bang Theory ***** válasza:
Mennyi fájdalmat kell még okozniuk neked, hogy felkeress egy igazi orvost, aki nem csak szintetikus bogyókat nyelet veled, hanem valóban foglalkozik is veled?!
jan. 5. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nekem is vannak problémáim. Nagyon sokat kellett utánajárnom bizonyos dolgoknak.

Nálam még nincs orvosi diagnózis arról, hogy pontosan mi a bajom vagy mik a bajaim, éppen kivizsgálás alatt vagyok.

De azt sejtem, hogy már így is sokat tettem annak érdekében, hogy ne romoljon az állapot.

Nem tudom pontosan, hogy az az autoimmun betegség, ami neked van, az mi; van másik neve?

Nem tudom, hogy neked segítene-e az a könyv, ami Hashimoto betegeknek szól. Az is egy pajzsmirigy gyulladással és pusztulással járó autoimmunnak nevezetbetegség, de állítólag gyógyítható.

Mármint úgy értve, hogy a konzervatív orvosok úgy állnak hozzá, hogy gyógyíthatatlan, de rengeteg gyógyult eset is van és van egy könyv ami arról szól, hogy miket érdemes betartani ilyen betegség esetén.

Aki írta - gyógyszerész - ő maga is megjárta az egész kálváriát, ő is végigment diagnózisokon és a betegségen és végül meggyógyult.

Már nézegetem ezt a könyvet, még nem olvasom, de már belenéztem.

(Könyvtárból van kölcsönözve.)

Dr. Izabella Wentz írta.

Elképzelhető, hogy neked is megérné elolvasni.


Nálam más betegség is közrejátszik, így egyéb dolgokat is figyelembe kell vennem.


De van egy honlap, és az azt író illető is kipróbálta a könyvben írtakat és neki nagyon bevált!


Az ő honlapján találtam rá erre a fentebb említett könyvre.


(Dr. Izabella Wentz: Hasimoto-betegség - Pajzsmirigybetegek kézi könyve a gyökeres életmódváltáshoz. Ezt keresd.)


Már régóta sejtettem, hogy van valamilyen endokrinológiai vagy immunológiai problémám (vagy mindkettő), már gyerekkorom óta, de úgy gondoltam, hogy a hormonrendszer az annyira bonyolult, hogy az orvostudomány még nem tart ott, hogy érdemes lenne belepiszkálni.

Szintetikus hormont most sem szednék.

De sokat tudsz változtatni azzal az állapotodon, hogy miket kajálsz.

Nekem konkrétan csak pár dolog van, amit meg bírok úgy enni, hogy ne legyen attól bajom.

Viszont így legalább nincsenek fájdalmaim.

Lehet, hogy neked is meg kellene találni, hogy melyek azok az ételek, amelyek kiválthatják a fájdalmat. (És melyek nem.)

Például én nem bírom a hüvelyeseket. De ez csak egy példa. Lehet, hogy nálad is így van, lehet, hogy nálad nincs így.

Célszerű lenne sok mindent kiiktatnod. Junk foodokat egyáltalán ne fogyassz.

ápr. 18. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

#2. vagyok. Még az jutott eszembe, hogy elmehetnél olyan vérvizsgálatra, amelyikkel rengeteg ételre, italra, növényre, anyagra vonatkozó érzékenységet vagy allergiát tudnak kimutatni.

Igaz, az sem pár forint, de ha ennyire rosszul vagy, akkor - ha valahonnan össze tudod rá szedni a megfelelő összeget - valószínűleg egyszerűbb dolgod lenne, mire magadnak letesztelgeted, hogy mit bírsz, mit nem bírsz.

Lehet, hogy elsőre ez érdektelennek tűnik, de ilyen esetben tényleg hasznos lehet.

Az információm szerint 45 ezer forint körüli az ára.

ápr. 18. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!