Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Milyen szívprobléma az,...

Milyen szívprobléma az, amikor erős hasogató szívfájdalom van és ez minjdig ízületi merevséggel és fájdalommal jár?

Figyelt kérdés

Tudom, kardiológus, de a sokadik volt, és csak a karjait széttárni tudta mindegyik, szal már kicsit elég ...


Viszont ez az ízületi merevség és fájdalom nagyon rémlik nekem vhonnan a szívvel kapcsolatban.


valaki esetleg benne van a témában?


2019. ápr. 12. 11:18
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Ez nem szívfájdalom, hanem mozgásszervi. Borda pl.

A szív fájdalma nem hasogató jellegű.

2019. ápr. 12. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Több dolog lehet. Pl. Gerincprobléma, gyomorprobléma (reflux, rekeszsérv), tüdőprobléma (pl. Ptx) hosszadalmas utanajáras lesz kideríteni.
2019. ápr. 12. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

igen? köszi, de akkor azt mondjátok nem valószínű a szív?

csak fura ez az összefüggés az ízületi merevséggel (de szó szeirnt annyira bemerevednek az ujjak h olyankor gépelni se tudok)

mellkas RTG rendben, stb stb eddig amiket néztek rendben.


de akkor ezek szerint ti se bíztattok h rövisesen kiderülhet az oka :( hát mit mondjak, fantaszitikus, mert ugyanakkor megbénítja az életemet, túl a fájdalmon és az extrém gyengeségen.

2019. ápr. 12. 12:43
 4/15 anonim ***** válasza:
Immunológus/reumatológus látott már? Neurológus látott már?
2019. ápr. 12. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
A röntgenen nem sok látszik. A ctnek több értelme van. De idegbegsípődés is lehet.
2019. ápr. 13. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

és egy idegbecsípődés okozhat extrém gyengseéget pl?


már nem tudom, mit gondoljak, eddig a legjobban az a verzió "tetszett" egy naurológustól h "vmi autoimmun folyamat, de úgy ahogy jött, el is fog tűnni, soha nem fog kideürlni az ok, vizsgálhatják évekig is".

--- nos, igen, az a baj h abszolút így látom én is.


vagy a másik verzió h teljesen vakvágányon tapogatóznak, na csak annyira nem jó vicc ez a várjunk csak, aztán majd lesz vmi, mert leírhatatlan h sokszor milyen állapotokat éltem meg, azt se gondoltam volna h lesz még tavasz.


aszem én vagyok az az eset, amikor minden rendben van, a műtét sikerült, csak ráment a beteg. kezdem így érezni.

2019. ápr. 13. 12:42
 7/15 A kérdező kommentje:

#4


mindkettő látott, bár a reumatológus meg kell hagyni, fél perc rám nézés után kijelentette h nincs itt semmi (miközben behajlítani se tudtam akkor se az ujjaimat, szal meg kell vallani, ebben a darálógépben nem is nagyon csodálom h nem találnak semmit, ha egyszer nem is keresnek).


az immunológus meg aranyos, kedves, de ennyi, csak sajnálkozva a legnagyobb bölcsessége az volt, h hát az orvostudomány se tudhat mindent, és itt vége, nincs ötlete ... na most őszintén, ezzel mit kezdjek? mert közben anaphylaxiás reakcióra is majdnem rámentem (gége és generalizált ödémával persze).


tényleg csak azt lehet mondani h megbolondult a szervezet, és látszólag sehova se illő, rejtélyes jelenségek vannak, már csak az okát lenne jó tudni. most mindettől, hogy 4-5 szakorvos is látja h mi van, de nincs ötlete egyiknek se, nem fogok rendbe jönni. de őszintén szólva kezdek is lemondani már róla, vhogy kezd elég lenni.


na de oké, végül is itt az érdekelt volna h a szívvel láttok-e kapcsolatot, mivel az fáj sokszor brutálisan, viszont ha egyöntetűen nem, akkor ez is valami ...

2019. ápr. 13. 12:51
 8/15 anonim ***** válasza:
Fogalmam sincs mi bajod lehet. De az tuti, hogy van valami és sajnos nincs más megoldás addig kell menned orvosról orvosra amíg meg nem találod az okát. Talán egyszer úgy kéne elmenned a sürgőssegire mikor épp tüneted van. Sokat kell várni de ott talán több vizsgálatot megcsinálnak egyszerre és kiderül valami. Így csak egyik szakorvostól mehetsz a másikig. Együtt érzek veled mert nekem is volt egy betegségem amivel 8 hónapig kínlódtam. A 8. orvos vette észre mi a bajom, addig kinevettek a pszichiázriára küldtek, volt aki ordított is velem mert nem akartam a hatastalan gyógyszereit tovább szedni. Pedig életveszélyes állapotban voltam, mikor kiderült azonnal mentőt hívtak kórház és műtét lett a vége. Utolólag sajnálom, hogy én nem hívtam magamra mentőt mikor annyira rosszul voltam. Előbb derült volna ki mi a baj. Sok a hozzánemértő orvos, sokat meg nem érdekel mi van a beteggel. Ismerik azt a 15 standard betegseget amivel általában hozzáfordulnak az emberek és ha valakinek mas baja van akkor gőzük sincs. Pedig nekem nem is volt olyan ritka bajom. Simán gelismerhető lett volna, mégis félrekezeltek. Ne add fel! Az életedről van szó. Addig menj amig nincs megoldás. Kapsz rendesen levegőt mikor tüneteid vannak?
2019. ápr. 13. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

ne is mondd ... nálam is bepróbálkoztak h tuti pszichiátriai eset, csak nem jött össze, mert a (jó ideje csak elviekben létező) munkám miatt évente van pszichiátriai és klinikai szakpszich szakvéleményezés, úgyhogy ez csődött mondott, mérgesek is voltak :)


kezdek lemondani arról h vmikor is kiderül a dolog, de sajnos tényleg az van, amit írsz. ha nem illik abba az 1-2-3 gyakori diagnózisba a kép, akkor megáll a tudomány. tudod, nem is érdekelne, felőlem legyen ami akar, csak ne szóljon bel az életembe, ne lehetetlenítse el a mindennapokat.

de szal így nehéz ...


légzés megy igen, de lábra állni nem mindig tudok pl, olyan durva izomgyengeség van szakaszosan h megijedek (csak alsó végtagban).

lassan ott tartok h én lepődnék meg a legjobban, ha lenne végre egy konkrét betegség és arra terápia. de sztem nem érem én azt már meg.

2019. ápr. 13. 19:16
 10/15 anonim ***** válasza:
Esetleg próbálj a neten rákeresni a tüneteidre. Hátha találsz hasonló leírást valahol ami rád illik és akkor el tudsz indulni azon a vonalon orvosilag. Többször jártam úgy, hogy az orvos lepattintott egy tünettel aztán a meten találtam megoldást. Pl cink hiányom volt és teli voltam sebekkel amik nem múltak és gyakran szédelegtem is. A 25. hatástalan kenőcs után amit az orvosok adtak megtaláltam a neten s probléma okát és el is múlt 2 hét alatt. Előtte fél évig meg ment a kenőcsösdi. Ami szégyen az orvosokra nézve. De ez van.
2019. ápr. 13. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!